Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Banská Bystrica – Best of Expedičná kamera – Tibet a Himaláje

25. januára 2023 od 19:00 do 21:20

6,00€ – 20,00€

Srdečne vás pozývame na Best of filmy Expedičnej kamery v banskobystrickom múzeu SNP už 25. januára 2023. Toto bude prvý z edície best of filmov a zameraný bude na Tibet a Himaláje. Ďalšie edicíe budú 18.2.2023 s témou Cesta za polárny kruh, 9.3.2023 s témou Na dvoch kolesách a 22.4.2023 s témou Best of ženy.


19:00 The Pamir Game

Česká republika, 16 minút

Po zjazde šesťtisícovky Pik Cetyrjoch vyrážajú Martin a Karel na Pik Komunisma (7495 m), najvyššiu horu bývalého Sovietského zväzu, kde ich výstup zastaví obrovská lavína. Už bez lyží sa potom vydávajú na sedemitisícovku Pik Korženevského. Snímok o dobrodružstve, odvahe a kamarátstve. Čo robiť, keď stratíte vybavenie a vaša vysnívaná misia je stratená? Vymyslíte si nový cieľ, pri ktorom si opäť budú všetci klopať na čelo.


 

19:20 Tamara

Nemecko, 17 minút

28-ročná Tamara Lunger prijíma najväčšiu výzvu svojej horolezeckej kariéry: výstup na nejnebezpečnejšiu z osemtisícových vrcholov – K2. Medzi strachom, vášňou a štastím – tento film je portrét ženy, ktorá miluje extrémy.


19:40 Návrat do Zanskaru

Velká Británia, 24 minút

V malej odlahlej osade Zanskar uprostred hôr v indických Himalájach sa stretávajú dva svety. Duchovný a kludný spôsob života miestnych, s príchodom civilizácie a výstavbou cesty v odlahlej prírode v srdci Himalájí. Dojemné stretnutie starých priateľov po 30tich rokoch a zároveň zamyšľanie sa nad spôsobom života vás isto chytia za srdce.


20:10 High tension

USA, 36 minút

Na jar v roku 2013 sa Švajčiar Ueli Steck a Talian Simone Moro chystajú bez kyslíka vyliezť Mount Everest a následne susednú Lhotse. Horolezci ale skončia v konflikte s niekoľkými šerpami, ktorí cestu opravujú. Stret se presunie do druhého tábora a vyvrcholí tým, že skupina šerpov zaútočí na dvoch európskych horolezcov kameňmi.


 

20:50 Brahmaputra

Česká republika, 29 minút

V závere roka 2008  uskutočnila skupina vodákov prvú českú expedíciu na jednu z najväčších svetových riek – Brahmaputru. Zložitým vyjednávaním sa im podarilo preniknúť k začiatku zjazdu do oblasti na hraniciach Indie a Tibetu, pre bežných turistov neprístupnú. Po dramatickom začiatku v extrémne obťiažných perejách sa rozhodli prvozjazd prerušiť. Potom, čo opustili kaňon rieky, sa však dozvedeli, že sa niekoľko dní predtým nevedomky dopustili priestupku, za ktorý sú prenasledovaní indickou armádou. Pred týmom morálne narušeným nehodou na rieke leželo zásadné rozhodnutie – riskovať konflikt s armádou, alebo zostúpiť späť do kaňonu a v zjazde obtiažnej rieky pokračovať.

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na poslednú prezentáciu. Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
25. januára 2023
Čas:
19:00 do 21:20
Cost:
6,00€ – 20,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Múzeum SNP
Kapitulská 23
Banská Bystrica, 97559 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available