Barion Pixel
Nahrávam Podujatia
  • Táto event už prebehla.

Banská Bystrica – Best of Expedičná kamera – Na dvoch kolesách

9. marca 2023 od 19:00 do 21:30

6,00€

Srdečne vás pozývame na ďalšiu edíciu Best of filmov Expedičnej kamery v banskobystrickom múzeu SNP už 9. marca 2023. Tentokrát sa zameriame na tému – Na dvoch kolesách!


19:10 Cave unicycling

Veľká Británia, 7 minút

Pri svojej nedávnej ceste do Cardiffu mali Michael a Katie Garrettovi to šťastie, že mohli nafilmovať najnovší svetový extrémny šport. Niektorí ho nazývajú jaskynný unicycling, iní uni-speleológia, väčšina ale šialenstvo. Mnoho ľudí tvrdilo, že to nemožno zvládnuť. Opak bol pravdou. A bolo to úžasné! Steffan Thomas a Thomas Lupton jazdia na jednokolkách už niekoľko rokov a sú obaja skúsení jaskyniari, ale len nedávno, sa rozhodli spojiť svoje dve vášne do tohto nového, bizarného a riskantného športu.


 

19:17 Waiau toa Odyssey

Nový Zéland, 13 minút

Traja dobrodruhovia, filmár a fotograf sa vydávajú na 6dennú 300 km dlhú cestu. Kombináciou bicykla a raftingu prepájajú divoké rieky a cyklistické trasy v niektorých z nedocenených oblastí Nového Zélandu.


 

19:30 Life cycles

Kanada, 47 minút

Tento vizuálne ohromujúci film využíva horské bicykle ako prostriedok na preskúmanie myšlienok stvorenia a deštrukcie v najkrajších, najdramatickejších a neľútostných krajinách prírody.


20:15 Prestávka


20:30 Cesta domov

Veľká Británia, 8 minút                            

Škót Danny MacAskill (nazývaný tiež Danny MegaSkill) je jeden z najlepších freestyle trialistov sveta. Film Cesta domov je o krásach a bikových terénoch jeho domovského ostrova Skye a mestečka Dunvegan, kam sa po mnohých rokoch vracia so svojim bicyklom, ale aj celého Škótska. Film sa natáčal na hrade v Edinburghu, pri vojnových bunkroch na ostrove Inchgarvia, alebo aj pri vodnej elektrárni v Škótskej vysočine.


20:38 Divided

USA, 39 minút

V roku 2017 sa dve kamarátky vydávajú na 4417 km dlhé preteky na horských bicykloch z Kanady až na mexickú hranicu. Strach zo zlyhania môže zastaviť najrôznejšie dobrodružstvá ešte predtým, než vôbec začnú, ale čo ak je zlyhanie tou najlepšou časťou?

 

Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 9€, alebo 5€ na druhý blok (po prestávke). Podujatie nájdete aj na facebooku.

Details

Date:
9. marca 2023
Čas:
19:00 do 21:30
Cost:
6,00€
Event Kategória:
Event Tags:

Miesto podujatia

Múzeum SNP
Kapitulská 23
Banská Bystrica, 97559 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available