Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou vo Zvolene

5. marca 2019 o 18:00 - 21:30

6€

Zvolen sme späť! Po dlhých rokoch sa vraciame s troma skvelými cestovateľmi a ich prezentáciami. Lea nás prevedie zákutiami Španielska, kde slovenská noha ešte nevstúpila, Peťo nám porozpráva ako dva mesiace života na Tanzánii zmenili jeho život a skvelý fotograf Ľubo nám porozpráva, ako sa dá Island prejsť tri krát dookola stopom za 5 týždňov a neminúť pri tom všetky úspory.

Program

18:00 Lea Medveďová – Španielsko, zákutia a zvyky Slovákmi neobjavené

Mladá Slovenka s vášňou pre španielsky hovoriace krajiny ukáže, že Španielsko nie je len o koride, sangrií a letných dovolenkách. Predstaví miesta, ktoré nepocítili nohu Slováka, miesta, ktoré by určite mali vidieť aj domáci a prizná zážitky kedy bola jediný „tronco“ na scéne. Lea žila v Španielsku dva roky a mala možnosť spoznať túto históriou a kultúrou dýchajúcu krajinu v každom ročnom období. „Pri každej voľnej chvíli v práci som zbalila to najnutnejšie a vyrazila som za dobrodružstvom. Zistila som, že Španielsko nie je len obyčajnou prímorskou krajinou, ale ukrýva úchvatné a tajomné miesta. Nikdy nezabudnem na stanovačku pod štítmi Picos de Europa, kemping na brale, či vidiecke „fiesty“. Precestovala som úchvatné časti krajiny, zažila Španielsko v balerínkach, čižmách aj teniskách a o mojich zážitkoch vám veľmi rada porozprávam.

Prestávka 19:00-19:10

19:10 Peter Fichna – Dva mesiace v Tanzánii, ktoré mi zmenili život

Tanzánia, to je divoká Afrika so stádami zvierat, rozľahlé trávnaté savany, zasnežené vrcholky Kilimandžára, najhlbšie jazero sveta Tanganjik, obrovské Viktoriino jazero, svojská kultúra, tradičné trhy s farebnými látkami a suvenírmi a tiež nádherné pláže z jemného piesku obkolesené tropickými palmami.
„Čo malo byť pôvodne len krátka dvojmesačná stáž v tejto exotickej krajine, sa nakoniec stalo jedným z kľúčových období v mojom živote”

Prestávka 20:10-20:20

20:20 Ľubomír Slašťan –  ISLAND – sám, stopom, v stane na 5 týždňov

Drsný a fascinujúci zároveň, ostrov ohňa a ľadu… aj toto sú prívlastky, ktoré sa dávajú tejto nádhernej severskej krajine. „Už dlhšiu dobu som pozeral fotky z Islandu. Nevedel som nájsť parťáka, tak padlo rozhodnutie, že pôjdem sám. Prečo práve na 5 týždňov? ….no predsa lebo práve na tie termíny boli najlacnejšie letenky 🙂 Dal som to stopom, 3 okruhy po Islande vrátane West fjordov. Aj o tom prečo tri okruhy porozprávam na prezentácii.”

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
5. marca 2019
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Dom kultúry ŽSR Zvolen
Sokolská 1704/69
Zvolen, 960 01 Slovenská republika
Menu