Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou vo Zvolene

4. marca o 18:00 - 21:30

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v priestoroch domu kultúry ŽSR vo Zvolene.

Navštívime nádhernú exotickú Srí Lanku, magické Azorské ostrovy a Miladka nám prezradí, ako sa sólo cestovateľke cestuje po Južnej Amerike.

 

Program

18:00 Gabo Antal – Rajská Srí Lanka

Srí Lanka bola označená ako najkrajší ostrov planéty už prvými európskymi objaviteľmi. Ja som ju navštívil po šiestich masochistických týždňoch v Indii a nielen preto som mal pocit, že som sa ocitol v raji na zemi. Prevediem vás nádhernými plážami ostrova Cejlón, prejdeme si treky s parádnymi výhľadmi, posvätné chrámy zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco, navštívime čajové plantáže, prevezieme sa na súkromnom ťuk-ťuku, najpomalšími vlakmi a najplnšími autobusmi, kde neviete, či sa potíte vy, alebo na vás nalepená prísediaca pani, kde vám do rytmu bude donekonečna hrať Srí Lanská verzia Senzi TV a šofér sa bude snažiť prekonať všetky rýchlostné rekordy a zákony gravitácie, ochutnáme najlepšie exotické ovocia ale aj najštiplavejšie domáce jedlá, ale najmä vás presvedčím, že Srí Lanku aspoň raz za život treba navštíviť!

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Michal Žiačik – Azorské ostrovy stopom a pod holým nebom

Cestovanie je pre mňa ako droga. Rád spoznávam krajiny mimo turistických atrakcií, vyhľadávam stretnutia s miestnymi ľudmi, s ich zvykmi a ochutnávam typickú domácu kuchyňu.Tak som poňal aj cestovanie na Azorských ostrovoch, kde som prestopoval ostrov Sao Miguel krížom krážom, spal som pod holým nebom a spoznal tých najsrdečnejších ľudí. Oddychoval som v horúcich sopečných prameňoch, na divokých plážach s čiernym pieskom a úžival som si premenlivé počasie ostrovov večnej jari.

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 Miladka Konečná – Sama naprieč Južnou Amerikou

8 mesiacov, 7 krajín, zhruba 14 000 km precestovaných v autobusoch, 27 couchsurfing hosťujúcich a stovky úžasných a večne vysmiatych miestnych ľudí. Porozprávam vám o čare Karibiku, kolumbijskom (aj peruánskom) Machu Picchu, o dobrodružstvách v ekvádorskej Amazónii, o sandboardingu na peruánskom piesku, o tom, ako som zápasila s nadmorskou výškou v Bolívii, ako aj o nehodách, ktoré sa mi prihodili takmer v každej krajine. No a v neposlednom rade vám vyrozprávam, ako som sama žena precestovala Južnú Ameriku prevažne vďaka couchurfingu a prespávala u miestnych, úplne neznámych ľudí.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
4. marca
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Dom kultúry ŽSR Zvolen
Sokolská 1704/69
Zvolen, 960 01 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu