Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestou necestou v Žiline

13. septembra o 17:00 - 22:00

7€

PRESUNUTÉ PODUJATIE Z 15.3.2020!

Konečne po polročnej odmlke 3 prednášky v žilinskej staničke.

Prednášku “NÁROČNÝCH” Košičanov, ktorí si tento raz dali ešte väčšiu výzvu – Z Atlantiku ku Pacifiku a späť za 44 dní a 28 000km na starom mercedese, musíš vidieť! Pocestujeme za ľadovcami krížom krážom po svete a predstavíme si hory Južnej Ameriky v ponímaní nežnejšieho pohlavia.

PROGRAM

17:00 Martin Lukáč – Za ľadovcami po svete

Na najchladnejší svetadiel je to z konca sveta dva dni loďou. Na Antarktíde býva v zime aj -89 st. Celzia, no na konci leta je príjemných – 5 a my sa ideme kúpať s tučniakmi . Ak by ste sa chceli po mrazivom kúpeli zahriať, najjužnejší bar na svete nelieva vodku…. a pre Slovákov zadarmo. Na prednáške navštívime aj ľadovce v Nórsko ako z rozpravky, či vzdialený Nový Zéland, ktorý má stále čo ponúknuť. Argentínsku majestátnosť Ánd netreba predstavovať a africké Kilimandžáro je paradaxom v rovníkovej Afrike.

18:15 Zuzana Gálfyová – (neboj sa) Zažiť hory Južnej Ameriky solo

Keďže hory sú moja veľká preveľká srdcovka, v každej krajine, ktorú som navštívila – počas mojej skoro 4-mesačnej cesty Južnou Amerikou – som taktiež preskúmala časť okolitých hôr. Rada by som porozprávala o náhodnom trekovaní na severe Peru, zdolaní “skoro” 5,500-cového Alpamayo Pequeno v Bolívií, o spontánnom skialpe pri Fitz Royi a 8-dňovom treku s celou “domácnosťou” na chrbte v magickom Torres del Paine…a o tom, že to všetko ide aj solo, aj ako žena, a aj bez mega plánu 🙂

19:30 “NÁROČNÍ” Matej Biľ a Zoli Ďurčík – Košice – Vladivostok a späť

Co ci dzigá? Śi śe zošaľel? Ta dobri śi! Co už si śe zaś ožar? Koľko otázok a konštatovaní dostaneš, keď na východe povieš, že by si sa vybral do Vladivostoku – autom, na mašine? Asi toľko, čo všade inde na Slovensku, a bohužiaľ skoro všetky pravdivé. To, že sa chceš vrátiť aj naspäť a cestou pozrieť Mongolsko, radšej nespomínaš. Neriskuješ, že budeš prinajlepšom “kandrati diľino”! Starý avtomobiľ po vlanajšom výbuchu pred Ľvovom vo forme ako nikdy predtým, pripravený na Rusko, Mongolsko, na Bajkal, Japonské aj Baltské more. Takže: “Davaj het, štartujeme!”, zahlásil niekto o jedenástej večer, a o päť hodín nato sme aj skutočne vyrazili, z Košíc do Košíc cez +- 8 časových pásiem.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
13. septembra
Čas:
17:00 - 22:00
Cena:
7€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Stanica Žilina-Záriečie
Závodská cesta 3
Žilina, 01001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu