Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Veľkonočná cestovateľská nádielka – 7 dní, 7 prednášok, nekonečno zážitkov

29. marca 2021 o 18:00 - 4. apríla 2021 o 23:30

4€ - 14€
Keďže cestovanie po svete je momentálne obmedzené, prinášame vám skvelé inšpiratívne prednášky, s ktorými sa môžete počas obdobia Veľkej noci preniesť aspoň takto do všetkých kútov sveta. Každý deň sprístupníme jednu prednášku, s tým, že ak si budete chcieť pozrieť všetky prednášky, tak bude na to čas kedykoľvek počas dvoch týždňov, až do 11.4.2021.

Pondelok 29.3. 2021 Mili Mundo – Prečo ma Kanada robila šťastnou

Upozornenie: po tejto prednáške hrozí riziko kúpy letenky do Kanady! 🙂 Miladka Mili Mundo Konečná je jedna z našich najdlhšie a určite aj najlepšie prezuntujúcich cestovateliek! V tejto prednáške nám porozpráva o svojich 15tich mesiacoch v Kanade – v krajine neobmedzených možností a dych berúcich hôr a jazier. Mili vám porozpráva aj o jej pracovných a cestovateľských zážitkoch a aj o tom, prečo ju život v Kanade robil tak šťastnou, a prečo by mohol spraviť aj vás.

Dĺžka prezentácie: 51 minút

Utorok 30.3.2021 Petra Košťálová – Život a cestovanie na japonskom Kjúšú

Peťka sa do Japonska dostala s malým dieťaťom a manželom, vďaka jeho pracovnej stáži. No a kým David pracoval, Peťka mala čas spoznávať kultúru, náboženstvo, tradície, ľudí a krásy Japonska. Za pol roka života v Japonsku prešla krížom krážom ostrov Kjúšú, ale navštívila aj Hiroshimu a Nagasaki, vyskúšala jazdu Shinkazenom a ochutnala skvelú japonskú gastronómiu. A aké pocity v nej zanechali Japončania sa dozviete v prednáške 🙂

Dĺžka prednášky: 59 minút.

Streda 31.3.2021 Gabo Antal – Thajsko za cenu dovolenky v Európe

Toto bola naša prvá cesta za exotikou na vlastnú päsť a poňali sme ju dovolenkovo-dobrodružne 🙂 Za 18 dní sme precestovali destinácie ako Phuket, Phi-Phi Islands, James Bond Island, Krabi, Koh Samui a samozrejme Bangkok. Bývali sme od štvorhviezdičkových hotelov s infinity bazénom, až po kapsulové prespanie v hosteli. Vyskúšali sme najlepší thajský street food, ale zistili aj to, ako chutia chrobáky, lúčne koníky, alebo škorpióny 🙂 V parkoch sme naberali energiu pri cvičení s domácimi, ale vyskúšali sme aj búrlivý nočný život na najdivokejších párty uliciach v Bangkoku a na Phukete. Boli to zážitky na celý život a stálo nás to menej ako dovolenka v hlavnej sezóne vo väčšine európskych destináciách. O tom, ako to môžete zažiť aj vy, vám rád porozprávam na prezentácii.

Dĺžka prezentácie: 59 minút

Štvrtok 1.4.2021 Veronika a Matúš Ranušovci – Peru, divokou prírodou po stopách Inkov

Ak vás zaujímajú treky vo vysokých nadmorských výškach, alebo trekovanie v blízkosti bohov, ako to niekto romanticky volá, máme pre vás rozprávanie o okruhu Cordilliery Huayhuash. Ide o jeden z menej fekventovaných trekov v Peru, ktorý prechádza aj sedlom hory Siula Grande. Tú preslávil horolezec Joe Simpson, ktorý si pri jej zdolávaní zlomil nohu, niekoľko dní sa plazil bez vody a jedla ľadovcom späť do základného tábora. Tento strhujúco sfilmovaný príbeh s názvom Touching the Void odporúčame nielen ako namotávku na trek. Po treku sa ešte presunieme južnejšie do Cusca, kde to hýri farbami a kde sa podivuhodne prelínajú tradície starých Inkov s kresťanstvom, ktoré sem priniesli španielski kolonialisti. Nemohli sme vynechať ani Machu Picchu – výlet sa dá poňať aj lowcostovo, ak sa nebojíte malého dobrodružstva v podobe krátkeho treku džungľou.

Dĺžka prezentácie: 53 minút

www.adventurent.cz

Piatok 2.4.2021 Igor Paško – Černobyl očami sprievodcu

Igor je cestovateľ telom aj dušou. Ale napriek tomu, že navštívil už veľkú časť sveta, stále ho to ťahá späť do Černobylu, mesta, kde sa 26. apríla roku 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórií ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť Ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami, no a on  nás zoberie priamo tam, kde si príroda berie všetko späť. Igor navštívil zónu ako turista, sprievodca a aj ako dobrovoľník. Vždy tam zažíva neuveriteľné zážitky, s ktorými sa podelí s vami v skvelej prezentácii!

Dĺžka prezentácie: 59 minút

https://www.chernobylwel.com/sk

Sobota 3.4.2021 Evit a Janči Mazancovci – Jeden riadi, dvaja pedálujú, piati sa vezú – cestovanie s deťmi na bicykli

Láska k cestovaniu na bicykli v nás splanula už počas našej svadobnej cesty. Objavovanie sveta zo sedanky dáva totiž človeku možnosť naozaj preniknúť k ľuďom, kultúre, či vôňam daného miesta. Ako si však udržať tento koníček, keď už nepedálujete iba za seba? My sme to vyriešili takým trochu netradičným tandemom, vďaka ktorému posledné 4 roky pridávame ďalšie suveníry v podobe nových pasažierov na náš bicykel. Pozývame vás pozrieť a vypočuť si prezentáciu o koníčku, ktorý síce deti spravia náročnejším, ale zároveň mu dajú úplne iné rozmery.

Dĺžka prezentácie: 47 minút

www.cos.sk, www.barefu.com

Nedeľa 4.4. 2021 David Košťál – Putovanie Kamčatkou

Poďte sa s Davidom podívať na ruský poloostrov – Kamčatku. Zážitkom samo o sebe bola už počiatočná jazda legendárnym ruským kamazom. Nekonečnou ruskou tundrou prechádzame k aktívnym sopkám, cestou zdravíme miestne medvede, prespávame v stanoch a útulniach, no najmä žasneme nad krásou krajiny, ktorá nám pripomína Island, alebo Faerské ostrovy. Nevynecháme ani rybárčenie v ruských fjordoch a ochutnáme preslávené kamčatské kraby.

Dĺžka prezentácie: 75 minút

Ako bude fungovať a ako pustiť online prednášku?

  • Po úspešnej kúpe vstupenky uvidíte, že súčasťou kúpy je dokument. V ňom link na stránku, kde 5-10 minút pred časom premietania (teda medzi 17:50-18:00) dopíšeme heslo, vďaka ktorému otvoríte video. Tento link si uložte a potom, kedykoľvek po 18:00 sa môžete pripojiť a pozerať. Ak nestíhate byť načas za počítačom, nevadí. Prezentácia bude online až do doby, ako je uvedené na stránke podujatia.
  • Kód a prístupové údaje vám prídu aj emailom. V emaile ich nájdete na tomto mieste.
  • Pre ľahšiu orientáciu sme pre vás pripravili aj videonávod, kde nájdete inštrukcie. Ak by vám čokoľvek nešlo, píšte nám prosím na info@cestounecestou.sk.
  • Videá máme zatiaľ natočené v predstihu a prístup k nim bude kedykoľvek počas stanovenej doby. Počas celej doby môžete písať otázky pre prezentujúceho. Odpovede prezentujúcich Vám zašleme po ich zodpovedaní, či už vo forme textu, audio alebo video súboru (link na kladenie otázok nájdete spolu s linkom pre video).

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
29. marca 2021 o 18:00
Koniec:
4. apríla 2021 o 23:30
Cena:
4€ - 14€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Online prednáška

Organizátor

OZ Cestou necestou