Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Trenčíne

27. novembra 2019 o 18:00 - 21:30

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v trenčianskom Piano Clube.

Navštívime krajinu starobylých pagôd a usmievavých ľudí Mjanmarsko, Katka nám porozpráva, ako to vyzerá v Černobyle po viac ako 33 rokoch od jadrovej katastrofy a večer zakončíme prezentáciou vychádzajúcej hviezdy našich festivalov Radom a jeho cestou od Aljašky až po Mexico v dodávke, počas ktorej si zarábal ako street performer. Svoje pesničky z cesty nám predstaví aj na našom festivale.

Program

18:00 18:00 Ivan Prpič – Myanmar – naznáma kráska

Porozprávam vám o návšteve krajiny krásnych a starobylých pagôd, jazier, hôr a úžasných ľudí, ktorí napriek obrovskej chudobe a nedostatku stále žiaria šťastím a úsmevom. Navštívime aj tradičné trhy a malú dedinku s ubytovaním v dome roľníka, ale aj preľudnený Yangon. Prezradím aj pikošky z 10 hodinovej cesty vlakom s miestnymi ľuďmi, aj kopec ďalších zážitkov.

19:00 – 19:10 prestávka

19:10 Katarína Lučajová – Černobyľ a mesto duchov Pripjať

S partiou kamarátov sme sa vydali zažiť netradičný víkend do ukrajinskej metropoly – Kyjeva, kde na nás okrem turistických miest a pamiatok čakalo mnoho netradičných zážitkov. Jedným z nich bola aj exkurzia do Černobyľu, mesta kde sa 26. apríla 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórii ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť Ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami, no a ja vás zoberiem priamo tam.

20:10 – 20:20 prestávka

20:30 Radovan Hanko – Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna

Práca ITčkára na Slovensku ma prestala baviť, tak som dal výpoveď a odišiel do Kanadského Vancouveru, bez akéhokoľvek plánu, alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác som sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville islande vo Vancouveri. Chcel som cestovať, tak som kúpil dodávku, prestaval ju na camper van a prežil som v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval som celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách som s gitarou písal piesne, ktoré momentálne nahrávam na album, ktoré si aj zahráme.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
27. novembra 2019
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Piano Club
Pod Sokolice 12
Trenčín, 91101 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu