Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Trenčíne

15. marca 2018 o 18:00 - 21:30

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v Trenčíne.

Vôňou kávy a jedinečnými scenériami nás prekvapí Etiópia. Kto by si myslel, že v monzúmovom období je Barma nedostupná, bude prekvapený. A na záver nás čaká špecialitka v podobe hry na indickú sitar spolu s prienikom modernej elektronickej hudby.

Program

18:00 Roman Lipták – Etiópia – vlasť kávy a kráľovnej zo Sáby

Prednáška o jednej z najzaujímavejších a zároveň najnedocenitejších krajín čierneho kontinentu. Biblická história Etiópie a jedinečné kultúrne pamiatky tejto krajiny sú nám len málo známe. Prírodné scenérie náhornej plošiny s bohatou faunov a flórou sa zvážajú do Danakilskej preliatčiny, soľnej púšte so sírnymi prameňmi, ktorých krikľavé farby pôsobia ako vytvorené počítačom a nie prírodou. Putovanie po krajine spríjemňujú usmiati Etiópčania, všade rozvoniava káva a kadidlo, ktoré priniesla ako dar kráľovná zo Sáby Šalamúnovi. Roman sprevádza aj pre CK Victory travel.

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Anna Maršová – Naprieč Barmou v dažďovej sezóne

Barma je často označovaná za krajinu úsmevov, zlata a budhizmu, prirovnávaná je k susednému Thajsku pred dvadsiatimi rokmi, teda v časoch, keď ešte nebolo preplnené turistami. V Barme ich dnes mnoho nestretnete, problém bude aj s angličtinou domácich, ťažko sa tu dostanete k inej strave ako tej tradičnej, mjanmarskej – ale o to bude váš zážitok z cestovania naprieč ňou silnejší! V našich končinách túto prekrásnu a exotickú krajinu vnímame, bohužiaľ, väčšinou len „vďaka“ konfliktom a nešťastnej politickej situácií – my sme sa však nenechali odradiť a stálo to za to 🙂 .

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 Jozef Hnidzik – Malá ochutnávka Indickej sitar
(krátka prednáška / koncert)

Juju Planet Dub alias Jozef Hnidzik sa predstaví s krátkou prezentáciou o pobyte v Indii v meste Bengalure,kde sa učil hru na sitar od svetoznámeho hudobníka, s ktorým vytvoril aj unikátny projekt. Jeho talent vám predstaví hrou na na tento unikátny nástroj a taktiež si budete môcť vypočuť aj jeho “multi culti ethno world music, dub and psychedelic electronics, deep bass vibe”. Kto nevie, čo tento pojem znamená sú k dsipozícii úryvky jeho tvorby na https://soundcloud.com/juju-planet-dub .

facebook

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
15. marca 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Stejdž
Námestie SNP 9
Trenčín, 91101 Slovakia (Slovak Republic)
Menu