Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Ružomberku

22. mája 2019 o 18:00 - 21:30

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v ružomberskom Čiernom kameni – kočovnom pivovare a reštaurácii s parádnym programom. Cestovateľský pankáč Filip porozpráva o Indii a stretnutí s Dalajlámom, ako to vyzerá v meste duchov v Pripjati sa dozvieme od Katky a navštívime aj nádhernú perlu Afriky Ugandu a aj jej ohrozené horské gorily. Vstupenky čoskoro.

Program

18:00 Marek Chomist – Uganda, perla Afriky

Je ťažké slovami opísať krásu srdca rovníkovej Afriky, dych berúcu Ugandu! Magickosť tejto krajiny spočíva v neuveriteľnej rozmanitosti živočíšnej ríše,v pestrej škále rastlinných druhov pokrývajúcich savanu, tropické pralesy, sopky a v neposlednom rade taktiež z veľhôr ktorých štíty sú celoročne pokryté ľadovcom.
Idylická atmosféra slnkom zaliatej savany zo stádami slonov, žiráf, antilop a byvolov je dokonale doplnená majestátnym revom levov a škrekotom hyen. Pozorovanie najväčšieho a zároveň najvzácnejšieho ľudoopa, horských goríl, je naveky zapísané v knihe môjho života. Vitajte v perle Afriky, kde pred tisícročiami zastal čas, vitajte v Ugande!

Prestávka 19:00-19:10

19:10 Katarína Lučajová – Černobyľ a mesto duchov Pripjať

S partiou kamarátov sme sa vydali zažiť netradičný víkend do ukrajinskej metropoly – Kyjeva, kde na nás okrem turistických miest a pamiatok čakalo mnoho netradičných zážitkov. Jedným z nich bola aj exkurzia do Černobyľu, mesta kde sa 26. apríla roku 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórií ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť Ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami, no a ja vás zoberiem priamo tam.

Prestávka 20:10-20:20

20:20 Michal Mihál – Dva týždne autom po severnej Indii a Andamanské ostrovy

Ako za málo času stihnúť čo najviac v Indii… Požičaným autom a šialenou premávkou z Dilí, cez púšte Radžastánu, až po vstupnú bránu do Himalájí a ešte ďalej… O tom, či je India úžasná krajina, alebo jedno veľké preľudnené smetisko, prečo sa chcel každý s nami fotiť a ako sa dá oddýchnuť si na Andamanoch.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
22. mája 2019
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Čierny kameň – craft beer restaurant
Majere 3
Ružomberok, 03474 Slovenská republika
+ Google Map

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu