Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

NOVÝ TERMÍN ČOSKORO! Cestovateľský festival Cestou necestou v Ružomberku

20. apríla o 18:00 - 30. apríla o 21:00

6€

PODUJATIE 17.3.2020 v Ružomberku je  z dôvodu  rozhodnutia krízového štábu SR vo veci ZÁKAZU ORGANIZOVANIA AKÝCHKOĽVEK KULTÚRNYCH, ŠPORTOVÝCH, ČI INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ NA CELOM ÚZEMÍ SR, DOČASNE ZRUŠENÉ!

PRACUJEME NA NÁHRADNOM TERMÍNE, KTORÝ VERÍME, ŽE BUDE ZNÁMY ČOSKORO.

PROSÍM SLEDUJTE NÁŠ WEB, ALEBO FACEBOOK PRE AKTUÁLNE INFORMÁCIE!

 

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v priestoroch Čierneho kameňa v Ružomberku.

Navštívime nádhernú exotickú Srí Lanku, schladíme sa v Antarktíde a Michal nám porozpráva svoje zážitky z Iránu.

Program

18:00 Gabo Antal – Rajská Srí Lanka

Srí Lanka bola označená ako najkrajší ostrov planéty už prvými európskymi objaviteľmi. Ja som ju navštívil po šiestich masochistických týždňoch v Indii a nielen preto som mal pocit, že som sa ocitol v raji na zemi. Prevediem vás nádhernými plážami ostrova Cejlón, prejdeme si treky s parádnymi výhľadmi, posvätné chrámy zapísané v zozname svetového dedičstva Unesco, navštívime čajové plantáže, prevezieme sa na súkromnom ťuk-ťuku, najpomalšími vlakmi a najplnšími autobusmi, kde neviete, či sa potíte vy, alebo na vás nalepená prísediaca pani, kde vám do rytmu bude donekonečna hrať Srí Lanská verzia Senzi TV a šofér sa bude snažiť prekonať všetky rýchlostné rekordy a zákony gravitácie, ochutnáme najlepšie exotické ovocia ale aj najštiplavejšie domáce jedlá, ale najmä vás presvedčím, že Srí Lanku aspoň raz za život treba navštíviť!

Prestávka 19:00-19:15

19:15 Martin Lukáč – Antarktída

Tomáš nás prevedie naprieč celým Novým Zélandom a ukáže nám niektoré z najkrajších miest tejto očarujúcej ostrovnej krajiny. Jeho letecké zábery nás vynesú do výšok a jeho časozbery nás prenesú magickými dňami a nocami v priebehu pár chvíľ. Na túto dych berúcu prednášku, od jedného z našich historicky najlepších prezentujúcich, si nenoste žiadne problémy a starosti všedných dní. Nebudete ich potrebovať.

Prestávka 20:15-20:30

20:30 Michal Žiačik – IRÁN a cesta k Nomádom

Mesiac cestovania po Iráne bol pre mňa silný zážitok a patrí k mojim najobľúbenejším. Púštna krajina je veľmi zaujímavá a meniaca sa v priebehu pár hodín. Mestá, ktoré boli najdôležitejšie na hodvábnej ceste sú dodnes okúzľujúce a jedinečné svojou architektúrou. Krajina je ešte stále nedotknutá turizmom, ale už za pár rokov sa to zmení. Stretnutie nomádov – quashqai a nezabudnuteľné zážitky v ich komunite. Nádherné nedotknuté horstvá, ale aj opustené pláže. Pri cestovaní po svete som spoznal veľa kultúr a ľudí, ale naozaj tí najsrdečnejší, priateľskí a jednoznačne najbližší môjmu srdcu žijú práve v Iráne – Peržania.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
20. apríla o 18:00
Koniec:
30. apríla o 21:00
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Čierny kameň – craft beer restaurant
Majere 3
Ružomberok, 03474 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu