Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prievidzi

18. marca 2018 o 18:00 - 21:30

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prievidzi.

Vydáme sa za rytmom tanga do Argentíny a nahliadneme aj do Čile, na čiernom kontinente prebádame prírodné scenérie a zmyslami nás opojí Etiópia a na záver si vychutnáme dažďový prales, indiánske kmene a svet plný kontrastov – Panamu.

Program

18:00 Roman Lipták – Etiópia – vlasť kávy a kráľovnej zo Sáby

Prednáška o jednej z najzaujímavejších a zároveň najnedocenitejších krajín čierneho kontinentu. Biblická história Etiópie a jedinečné kultúrne pamiatky tejto krajiny sú nám len málo známe. Prírodné scenérie náhornej plošiny s bohatou faunov a flórou sa zvážajú do Danakilskej preliatčiny, soľnej púšte so sírnymi prameňmi, ktorých krikľavé farby pôsobia ako vytvorené počítačom a nie prírodou. Putovanie po krajine spríjemňujú usmiati Etiópčania, všade rozvoniava káva a kadidlo, ktoré priniesla ako dar kráľovná zo Sáby Šalamúnovi. Roman sprevádza aj pre CK Victory travel.

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Lubica Kormaňáková – Argentína a Čile

Mesčný pobyt v oboch štátoch,bolo to na polivicu cestovanie a aj turistika,výstup na najvyšší vrchol..ale aj príbehy v panenskej prírode Kordiler, život v malebnom meste Mendoza,kde na uliciach znie tango a ľudia tancujú. Ako sa cestuje obyčajnými spojmi a čo všetko tak človeka stretne pri mesačnom putovaní,autobusom, taxíkom a stopmi a aký sú ľudia pohostinní. Ako som sama vyšla na 5000ku ani neviem. Čaká vás aj kopec zážitkov. keď sme išli na sopku v Čile podľa mapy ako z filmu Indián Joe. Rozprávanie, ktoré nemá koniec a každá veta je nabitá zážitkom a tajomnosťou.

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 Michal Hertlík – Panama

Cestovateľská prezentácia o krajine mnohých tvárí. Množstvo prírodných krás, malebné miesta, nádych exotiky, nečakané dobrodružstvá, mix všetkých kultúr, indiánske kmene, panenská príroda a tropický dažďový prales. Určite Vás nadchla aspoň jedna z týchto vecí, tak príďte na prednášku o tejto stredoamerickej perle a dozviete sa omnoho viac od cestovateľa a fotografa Michala Hertlíka, ktorý sprevádza aj pre CK Victory Travel.

facebook

Predpredaj

aj v Artpointe
6 €

Na mieste

v deň podujatia
7 €

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
18. marca 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:
Menu