Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prešove

19. marca 2018 o 18:00 - 21:30

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prešove.

Vyberieme sa spolu do krajiny prastarých kultúr, drogovej minulosti, salsy a poriadnej tequily – Mexika. Partia Košičanov porozpráva o svojom 14 500km “roadtripe” skrz postsovietske krajiny na starom mercedese a na záver si vypočujeme splnený sen o Novom Zélande.

Program

18:00 Zuzana Hermanová – Mexiko

Mexiko je krajina, ktorá z hlavných večerných správ môže vyznieť priam negatívne. Ničivé zemetrasenia, drogová mafia, nebezpeční mexickí muži, pred ktorými USA na svojej južnej hranici stavia múr. Opak je však pravdou. Krajina sa vďaka spolupatričnosti obyvateľov aj po tragických zemetraseniach rýchlo spamätáva, väčšina miest, ktoré sú turisticky zaujímavé, zemetrasenia nezaznamenali. Takže Mexiko naďalej zostáva krajinou, kde sa miešajú vône čili korenia, smogu, limetiek, tequily a zmyselnej salsy. Moderná globalizácia, tradičný španielsky vplyv, katolicizmus verzus pár zachovaných prastarých šamanských rituálov. Sprevádza aj pre  CK Victory travel.

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Matej Biľ, Štefan Pirčák, Zoltán Ďurčík – Košice – Pamír a spať

Skupinka známych aj trošku menej známych si osvojila starý avtomobiľ s miliónom stočených kilometrov a vydala sa na cestu naprieč centrálnou Áziou až do srdca Tadžikistanu z metropoly východu, Košíc. Prebehla pár postsovietskych krajín, aby sa pokúsila zdolať aj hlavný cieľ výpravy, Pamír Highway. Podarilo sa a tak: “Rýchlo späť, v pondelok treba ísť do práce!”, zahlásil kardinál skorých odchodov.

facebook

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 Kristína Poperníková – Sama na cestách dole hlavou – Nový Zéland

Splnený sen o Novom Zélande prevýšil všetky očakávania. Nie len nádhernou prírodnou scenériou ale aj priateľskými domácimi. Rozprávanie nie len o turistike, ale aj o hľadaní si práce, či o roku na opačnej strane sveta v krajine zázrakov.

web

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
19. marca 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Wave
Hlavná 121
Prešov, 08001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu