Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prešove

18. februára 2019 o 18:00 - 21:30

5€ - 6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v prešovskom klube Wave.

Čaká na teba žena sólo cestovateľka a jej 800km peši do Santiaga de Compostela. Lenka Siváková tentoraz predstaví Kazachstan plný protikladov a premiéru v Prešove bude mať aj spoluorganizátor festivalu Milan HANO s jeho šialenou jazdou cez JV Áziu.

Program

18:00 Patrícia Mrázková – Camino de Santiago

Jedna žena, 2 nohy, 33 dní, 800 km – púť po Španielsku, z francúzskeho Saint Jean Pied de Port do Santiaga de Compostela. Vstávať o 6 ráno, niesť 12 kg zbytočností “pre každý prípad” a krivkať 25 km každý deň v ústrety najväčšiemu dobrodružstvu vôbec. Horúčavy, ploštice, levanduľový olej, tortilla de patatas, zlodej, špagety, pár ošetrených pľuzgierov a akcia “Hľadá sa ďalší Slovák”…

facebook

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Lenka Siváková – Kazachstan

Kazachstan je krajina, ktorá dá cestovateľom možnosť zažiť veľa aj za krátky čas. Pri presune medzi dvoma najväčšími mestami prejdete horúcou stepou a skončíte v snehom pokrytých horách. Geograficky ste v Ázii, ale miestni sa cítia ako Európania. Posadia vás na koberček do jurty, pripravia čerstvé kobylie mlieko a ukážu vám nové drahé oblečenie, ktoré si kúpili v Zare. Vitajte v krajine bývalého Sovietskeho zväzu, ktorá sa začína cítiť moderne.

WEB

20:00 – 20:15 prestávka

20:15 Milan Hano – Juhovýchodná Ázia – V tieni minulosti

„V akom nádherne fungujúcom svete sme sa to ocitli? Hovorím moje prvé dojmy mojej priateľke – Lenke na letisku v Bangkoku po 3 a pol mesiaci masochizmu v Indii.“ To som ešte netušil, že náš výlet sa pretiahne o neplánované 3 mesiace, pričom by mi ani vo sne nenapadlo, že v Kambodži budeme pozorovať koraly a fosforeskujúci planktón, uvidím šokujúce zverstvá Červených Kmérov, v budhistickom komunizme menom Laos sa stratíme v džungli bez sprievodcu, 8 hodinová plavba po Mekongu môže byť tak šialene dlhá a skoro ma zašlapí slonia mamina, keď jej fotím potomka na miestnom festivale. Vietnam – ľadová káva a poriadne silná so zeleným čajom na zapitie! Ho Či minova horská cesta zo Saigonu do Hanoja na poddimenzovanej motorke vo dvoch a plne naložení – zvládne to motorka, alebo my? A na záver? Kto by si nevychutnal národný park Cat Ba aj s malou plavbou na kajaku cez plávajúce rybárske dediny na otvorenom mori…len pozor na vlny!

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
18. februára 2019
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
5€ - 6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Wave
Hlavná 121
Prešov, 08001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu