Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prešove

11. októbra 2018 o 18:00 - 21:30

5€ - 6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v prešovskom klube Wave.

Prevezieme sa po transsibírskej magistrále a spoznáme autentické Rusko, nezvyčajná svadobná cesta v Malajzii, ale aj vojnou zasiahnuté Somálsko z pohľadu milovníka extrémnych destinácií – cestovateľa Petra Gregora. Aj o tom bude nezabudnuteľný cestovateľský večer v Prešove.

Program

18:00 Peter Gregor – Somálsko – Znásilnený raj

26 rokov občianskej vojny zanechalo krajinu v dezolátnom stave. V posledných rokoch sa však situácia natoľko zlepšila, že je možné pri prísnych bezpečnostných pravidlách navštíviť hlavné mesto Mogadišo, pokojnejšiu oblasť Puntland, kde si na chvíľu nepripustíte, že sa nachádzate v Somálsku a prekrásne Kismayo s nedotknutými plážami, kde si domáci myslia, že ste iba černoch s kožnou chorobou alebo unikátny Goobweyn, miesto stretnutia životodárnej rieky s oceánom.

web

facebook

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Paula a Jany Pastirčákovci – Malajzia: street food, najvyššia hora Bornea a najstarší prales sveta

Prečo by mala byť svadobná cesta iba o romantickom výlete na pláži? To isté sme si povedali aj my, pri plánovaní tej našej. Z Mekky ázijského street foodu, malajského Penangu, sme odleteli rovno na Borneo, kde sme tropickým lesom, v pote tváre, vystúpili na jeho najvyšší vrch Kinabalu, (4095 m). Následne sme sa vydali hľadať divoké orangutany do srdca najstaršieho pralesa na svete – Danum Valley.

web

instagram

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 Lenka Siváková – 1000 km od Moskvy a ďalej

Lenku teší, keď je prostredie plné kontrastov a kultúrne rozdiely citeľné. Precestovala vyspelý západ, ale za najkrajší považuje tradičný východ. Spoznávanie je dlhodobý proces a preto sa Lenka rozhodla stráviť 9 mesiacov učením angličtiny v malom meste uprostred ruskej tajgy, kde zima trvá pol roka a cesta do najbližšieho veľkomesta 14 hodín. Ako sa žije v skutočnom Rusku a ako prejsť Transsibírsku magistrálu čo najlepšie a lacno sa dozviete na jej prednáške.

web

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
11. októbra 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
5€ - 6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Wave
Hlavná 121
Prešov, 08001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu