Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Poprade

28. januára 2018 o 15:00 - 20:00

Cestovateľský festival Cestou necestou v popradskom Kine Tatran.

Užijeme si ľadové štíty Pyrenejí a navštívime Andoru. Prevezieme sa spoločne na 40 ročnej Ávii krížom cez Južnú Ameriku. Vyskúšame si, aké je to žiť,  surfovať a objavovať zabudnuté pláže na filipínskom ostrove „Siargao“ a nakoniec si vychutnáme neuveriteľné scenérie  Faerských ostrovov.

Program

15:00 Dáša Devečková a Martin Chomo – Rok života na tichomorskom ostrove

Nádherná príroda, ostrovný život vysmiatych ľudí, raj surférov a domov tých najlepšách tuniakov tzv “Bali spred 30 rokov” … Flipínsky ostrov Siargao.
www.hybajcestovat.sk

16:00 Ferko Mrázik – Andorra a hory inak

Premietanie o kopcoch a záchranároch v štáte s najvyššou priemernou nadmorskou výškou a najvyššie položeným hlavným mestom v Európe. Ľadovcové reliéfy, horské masívy a štíty Pyrenejí a na porovnanie pár Tatranských impresií. Zaujímavý pohľad na hory a horské dobrodružstvo.

Ferko Mrázik je rodený Tatranec. Aktívne sa venuje horolezectvu, skialpinizmu, lyžovaniu, behaniu, slackline, východným a indiánskym filozofiám, ochrane životného prostredia. Je podpredsedom Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru. Okrem záchranárskych
odborných spôsobilostí patrí k jeho záujmom lavínová problematika. Od roku 2010 je medzinárodným horským sprievodcom UIMLA. V roku 2006 spolupracoval na projekte ASSIST: Alpine Safety, Security and Informational Services and Technologies, bol konzultantom tvorby neurónových sietí pre systémy na podporu rozhodovania v oblasti určovania stability snehovej pokrývky.

Sprevádza aj pre  CK VICTORY TRAVEL

17:00 – 17:15 prestávka

17:15 Vojtěch Wertich – Aviou Južnou Amerikou

Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti “magory” dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku. Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

18:45 – 19:00 prestávka

19:00 Patrik Paulínyi – Faerské ostrovy

Na Faerských ostrovoch sme strávili dokopy 12 dní, počas ktorých sme prešli 5 ostrovov. Panenská príroda, krásne dedinky, fotogenické miesta, o ktorých rád porozprávam. Množstvo fotiek, zážitkov a krátke (3-minútové) video.
www.patrikpaulinyi.com
facebook

Na mieste

7 €

po 17:15

4 €

Podrobnosti

Dátum:
28. januára 2018
Čas:
15:00 - 20:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kino Tatran
Námestie svätého Egídia 43/86
Poprad, 05801 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu