Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Poprade

24. októbra 2018 o 18:00 - 21:30

V Poprade uvidíte tri inšpirujúce cestovateľské prezentácie. Maruška nás pozýva relaxovať do Grónska a vychutnať si pomalý život. Peter spoznal Škótsko a nespútanú prírodu ostrova Skye. Michal je organizátor festivalu Cestou necestou. Toto leto vyhral trek pod K2, ale neostal len tam.

Program

18:00 Mária Gyoriová (Maruška) – Grónsko

Ak túžite na chvíľu odísť z civilizácie, byť bez akéhokoľvek signálu, bez áut a asfaltových ciest, mimo spoločnosti, ktorá sa ženie za kariérou, keď túžite len tak odpočívať v dedinke s pár obyvateľmi, ktorí strávia deň na rybačke a večer si ešte v krčme rozprávajú príhody ako za starých čias, tak Grónsko je tá správna destinácia.

19:00 Peter Palgut – Nespútané Škótsko

Predstava prísť zo Škótska opálený a bez toho, aby som si musel čo i len raz vybrať nepremokavú bundu, sa mi zdala nereálna. Deväťdňová slnečná jazda mestami, krajinou a Whisky Heritage Trail s využitím dlhých dní na preskúmanie neskutočného Isle of Skye a vychutnanie si atmosféry ostrova.

19:40 – 20:00 prestávka

20:00 Michal Knitl – 7 túr v Karakorame a Himalájach

Čo môže človek urobiť, keď vyhrá trek pod K2, druhú najvyššiu horu sveta? Ostať v okolí ešte pár týždňov navyše. 🙂 Prezentácia bude najmä o turistike:
– základný tábor K2 a výhľady na veže Trango na ľadovci Baltoro
– prechádzka pod Nanga Parbat, 2. najvyššia hora Pakistanu (9. na svete)
– Markha Valley trek v Ladakhu (India) so začiatkom cez Stok La
– Suru Valley: Panikhar-Parkachik
– Suru Valley prepojené s Amarnath Yatrou, posvätným jazerom Sheshnag a jaskyňou Armanath až do Baltalu
– Great Kashmir Lakes zo Sonamargu
A okrem stoviek kilometrov peši sa pozrieme na 2 ladacké festivaly s domácimi v prekrásnom farebnom tradičnom oblečení a na 14 dní sa zrelaxujeme na intenzívnom jogovom pobyte s ayurvédskou masážou. Áno, stálo to za to. 🙂
Ako bonus si povieme o ultraľahkej výbave, vďaka ktorej som mal o 4 kg ľahší ruksak ako v minulosti a takú Markha valley s troma sedlami cez 4800 metrov som prebehol za 3 dni (aj so stanom a plnou výbavou. 🙂 V ľahkosti je cesta… A výbavu donesiem aj ukázať 🙂

Na mieste

6 €

Podrobnosti

Dátum:
24. októbra 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kino Tatran
Námestie svätého Egídia 43/86
Poprad, 05801 Slovakia (Slovak Republic)
Menu