Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Poprade

18. novembra 2018 o 15:00 - 21:00

Novembrový festival Cestou necestou v Poprade vám prinesie rôznorodé formy cestovania, dychberúce zážitky a prekrásne fotografie. Môžete sa tešiť na 5 inšpirujúcich prezentácii z ciest na jachte, peši, okolo sveta, po Ázii, z púte aj z Afriky. Pokúsime sa dostať na Pionieri do strednej Ázie. Ste zvedaví, ako to dopadne?

Program

15:00 Štefan Koreň – Jachtou okolo sveta

Moja prezentácia obsahuje prierez toho najzaujímavejšieho z mojej plavby okolo sveta na jednej z najkrajších a najluxusnejších jácht sveta. Priblížim, ako sa dá aj za krátky čas stihnúť toho veľa. Navštívil som historické miesta, niečo z kultúry, no stihol som sa aj zabaviť.

16:00 Peter Ondriaš a Veronika Šaradínová – FasaTrasa: Top 5 zážitkov z 365-dňovej FasaTrasy Áziou

Vlakom na Transsibírskej magistrále, ziplajn v džungli s prespaním na strome, dobrovoľníctvo na čajovej farme v Nepále či motorkami naprieč Vietnamom – to sú len 4 cestovateľské perličky z našej 365 dní dlhej cesty po Ázií. Ktorá bude tá piata? Prezradíme len to, že to bude jedna z najmenej navštevovaných krajín na svete. Prezentáciou tejto FasaTrasy Vás prevedie cestovateľský doublepack Veronika a Peter.

17:00 – 17:20 prestávka

17:20 Rudolf Tisovský – Ázia na Pionieri – 1. časť (Slovensko – Kirgizsko)

Porozprávam o tom, ako som si, na základe predchádzajúcich skúseností z Európy, optimisticky naplánoval 60-dňovú sólo cestu do strednej Ázie a späť na Pionieri – preťaženom motocykli, ktorý dosahuje maximálnu rýchlosť 55 km/h. Ako to celé dopadlo? Už názov trochu napovedá, že táto cesta nebola ukončená a bude mať pokračovanie. Avšak už prvých 7200 km pomalého cestovania na východ prinieslo množstvo zážitkov… verím, že Vás nielen inšpirujú, ale aj pobavia. A pre tých, čo majú radi improvizované opravy, prinesiem aj hmotné prekvapenie. 🙂

18:20 Peter Gregor – Somálsko – Znásilnený raj

26 rokov občianskej vojny zanechalo krajinu v dezolátnom stave. V posledných rokoch sa však situácia natoľko zlepšila, že je možné pri prísnych bezpečnostných pravidlách navštíviť hlavné mesto Mogadišo, pokojnejšiu oblasť Puntland, kde si na chvíľu nepripustíte, že sa nachádzate v Somálsku a prekrásne Kismayo s nedotknutými plážami, kde si domáci myslia, že ste iba černoch s kožnou chorobou alebo unikátny Goobweyn, miesto stretnutia životodárnej rieky s oceánom.

19:20 – 19:50 prestávka

19:50 Patrícia Mrázková – Camino de Santiago

Jedna žena, 2 nohy, 33 dní, 800 km – púť po Španielsku, z francúzskeho Saint Jean Pied de Port do Santiaga de Compostela. Vstávať o 6 ráno, niesť 12 kg zbytočností “pre každý prípad” a krivkať 25 km každý deň v ústrety najväčšiemu dobrodružstvu vôbec. Horúčavy, ploštice, levanduľový olej, tortilla de patatas, zlodej, špagety, pár ošetrených pľuzgierov a akcia “Hľadá sa ďalší Slovák”…

Na mieste

7 €

Na mieste po 18:15

5 €

Podrobnosti

Dátum:
18. novembra 2018
Čas:
15:00 - 21:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kino Tatran
Námestie svätého Egídia 43/86
Poprad, 05801 Slovakia (Slovak Republic)
Menu