Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pacifická hrebeňovka + 1000 km peši po Európe počas korony

2. novembra 2020 o 18:00 - 8. novembra 2020 o 23:00

5€ - 36€

Dve prezentácie o turistike, počas ktorých prejdeme 5000 kilometrov po vlastných. Cez 4000 na Pacifickej hrebeňovke a v kanadských Rockies počas leta 2019 a tento rok cez 1000 kilometrov v Európe. Áno, aj počas korony sa dalo cestovať. V horách bol len čerstvý vzduch a veľmi málo ľudí. Prednáša Michal Knitl, zakladateľ OZ Cestou necestou. Vstupenky nájdete celkom dole na tejto stránke.

Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies

Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Začal som 11.4.2019 na hraniciach s Mexikom. Vybral som si dobrý rok. Rok, keď napadlo najviac snehu za 25 rokov. Cez 5 týždňov som šlapal v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili sme skupiny a spolu sme hľadali miesta, kde rieky prekročiť… 5,5 mesiaca v prírode, 4000+ kilometrov peši a 5 párov tenisiek.

O ceste vznikol aj cestopis Pacifická hrebeňovka.

Dokument s viac ako 500 fotografiami nahovorený podľa scenára, 41 minút

1000 km peši po Európe počas korony

Koronavírus priniesol zmeny do života väčšiny ľudí. Mal som ísť do sveta, ale nedalo sa. Prvé kroky viedli do Tatier, Slovenského raja a Fatry. Až tri dni po otvorení hraníc Francúzska som sa s priateľmi vydal na Korziku, kde sme prešli GR20. Hovorí sa o nej ako o najťažšej a najkrajšej túre Európy. A veru, GR20 prekvapí svojou náročnosťou každého. Neskôr som sa presunul do Chamonix, a prešiel som Tour de Mt. Blanc. Mesačný výlet som ukončil turistikou vo Švajčiarsku v okolí Adelbodenu a Interlakenu. O týždeň neskôr otvorilo hranice aj Nórsko. Oblasti Lyngen, Senja, Lofoty a Kvaloya na severe, ako aj túra pri nórsko-švédsko-fínskej hranici boli tým najfotogenickejším prostredím, v akom som kedy bol. Na záver sa pozrieme aj na tri septembrové dni do Dolomitov.

O zážitkoch si môžete prečítať aj v ebookoch: GR20 a Tour de Mont Blanc a 400 km peši za polárnym kruhom.

Dokument s viac ako 500 fotografiami nahovorený podľa scenára, 43 minút

Ako bude fungovať online prednáška?

  • Hodinu pred začiatkom (v pondelok medzi 17:00-17:30) vám príde email s linkom, kde sa bude premietať
  • Email príde na emailovú adresu, ktorú zadáte pri kúpe vstupenky
  • Premietať začneme o 18:00. Ak nestíhate byť načas za počítačom, nevadí. Prezentácia bude online až do nedele večera, čiže celý týždeň.
  • V emaile vám okrem linku na video pošleme aj formulár, do ktorého môžete počas celého týždňa písať otázky pre prednášajúceho. V nedeľu o polnoci uzavrieme aj možnosť pridávať otázky a pošleme ich prednášajúcemu. Keď budeme mať odpovede – či už formou textu, audio alebo video, pošleme vám link s jeho odpoveďami.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
2. novembra 2020 o 18:00
Koniec:
8. novembra 2020 o 23:00
Cena:
5€ - 36€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Online prednáška
Menu