Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Prvý OPEN AIR cestovateľský festival Cestou necestou v Žiline

4. augusta o 19:00 - 5. augusta o 22:30

8€ - 15€

Srdečne vás pozývame na historicky prvý OPEN AIR cestovateľský festival Cestou necestou v areáli Staničky Žilina – Zárečie.

Tešiť sa môžete na dva večere parádnych prednášok s TOP prezentujícimi zo Slovenska a Česka, skvelú doprovodnú hudbu a nebude chýbať ani výborné jedlo a nápoje. Navštívime bláznivú Indiu a exotické Thajsko, s Mili prejdeme Dominikánskú republiku a Portoriko, mega vtipný Slavek nám porozpráva o tom, ako prestopoval celý svet niekoľkokrát dookola a pozrieme sa aj do Černobylu pred aj počas okupácie.

Festival sa uskutoční za každého počasia, keďže budeme krytý mostom. 🙂

4.8.2022 Program

19:30 – 19:50 Koncert Filip Jánošík Lehotský

Hudobná vložka skvelého gitaristu a speváka Filipa, ktorý nám predstaví svoju tvorbu.

20:00 Gabo Antal – Čarovná India, cestovateľský masochizmus, alebo krajina neobemedzených možností?

Keď som sa ako fotograf rozhodoval, ktorú krajinu navštívim po živote na Islande, tak som si väčší kontrast nemohol ani vybrať. Z nádhernej prírody Islandu, kde som vodu mohol piť priamo z vodopádu, som sa ocitol v Dillí, kde som pre smog slnko nevidel niekoľko dní. Porozprávam vám o svojej šesťtýždennej ceste bláznivou Indiou, kde oslovenie „Helou máj frend!“ naberá úplne iný význam ako hocikde inde vo svete, kde vlakom prejdete za 2 eurá 900 kilometrov a nikdy na tú jazdu nezabudnete, kde indická siesta, je podstatne iná, ako tá španielska, a kde mi aj tofu začalo chutiť ako delikatesa. Predstavím vám mestá a púšte Radžastánu,  slumy a ľudí  Maháraštry, pláže Goi, historické obydlia Karnataky a kanále úžasnej Keraly. No a nevynecháme ani zatiaľ neobjavený raj na zemi – Andamanské ostrovy. Pripútajte sa, bude to jazda!

21:00 – 21:20 Koncert Filip Jánošík Lehotský

Hudobná vložka skvelého gitaristu a speváka Filipa, ktorý nám predstaví svoju tvorbu.

21:30 Filip Jánošík Lehotský – „Jánošík“ na úteku v Thajsku

Za koľko predá thajská mama svojho syna gayovi? Čo si predstavujú mnísi, aby odolali prostitútkam? Naozaj Thajčanky vedia strieľať pingpongové loptičky vagínou? Koľko zarobí 10-ročný boxer za jeden zápas? Filip Jánošík opäť mapuje a spoznáva krajinu svojským spôsobom. V Thajsku strávil 5 týždňov, počas ktorých žil s mníchmi v kláštore, 4 hodiny denne trénoval muay thai s domácimi boxermi a zistil, že Bangkok je naozaj mesto hriechu.

5.8.2022 Program

19:00 Nikol Ziukina – Černobyl pred a počas okupácii

Diskusia s fotografiami s Ukrajinkou Nikol v slovenčine na jej srdcovú tému – Černobyl. Porozprávame sa o tom, ako vyzeral Černobyl pred tým, ako Rusko začalo okupáciu Ukrajiny, ako prebiehala evakuácia turistov, čím si prešli zajatí pracovníci černobylskej elektrárne, aké sú vyhliadky Černobylu do budúcnosti a mnoho ďalších silných tém.

19:40 – 20:00 Koncert Rado Hanko

Hudobná vložka skvelého gitaristu a speváka Rada, ktorý nám predstaví svoju tvorbu.

20:00 Miladka MiliMundo Konečná – Stopom po Dominikánskej republike a Portoriku

Naša skvelá energetická bomba Miladka nám porozpráva o svojej 30 dňovej stopovačke po exitockej Dominikánskej republike a 10tich dňoch na krásnom Portoriku. Aké je to stopovať v krajine, kde sa väčšinou chodí na all inclusive dovolenky, akí sú domáci, najkrajšie pláže, najdivokejšie jazdy, najbláznivejšie dobrodružstvá a kopec ďalších nezabudnuteľných zážitkov, ktoré vás isto motivujú vydať sa na cesty.

21:00 – 21:20 Koncert Rado Hanko

Hudobná vložka skvelého gitaristu a speváka Rada, ktorý nám predstaví svoju tvorbu.

21:20 Travel Stand Up: Slávek Král – Stopárov sprievodca zemeguľou

Slávek cestuje už 9 rokov. Dvakrát obišiel svet stopom dookola a na každom obývanom kontinente strávil minimálne pól roka. Nastopoval cez 300 000 km po viac ako 86 krajinách sveta. Nebaví ho sedieť doma, a tak chodí na výlety. Počas svojich ciest si stopol už autobus, sanitku, pohrebné auto, motorky, lode, drogových dealerov, policajtov, kone aj lietadlo. V jeho skvelom cestovateľskom stand up-e sa dozviete aj o tom, ako sa stratil na púšti v Čile, ako naučil deti v Malawi spievať českú hymnu, ako zažil revolúciu v Turecku na vlastnej koži a kopec ďalších vtipných zážitkov. Táto prednáška je jedna z najzábavnejších v histórii nášho festivalu. 🙂

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
4. augusta o 19:00
Koniec:
5. augusta o 22:30
Cena:
8€ - 15€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Stanica Žilina-Záriečie
Závodská cesta 3
Žilina, 01001 Slovakia (Slovak Republic)

Organizátor

OZ Cestou necestou