Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Cestovateľský festival Cestou necestou v Nových Zámkoch

9. marca o 18:00 - 21:45

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v Nových Zámkoch.

Neuveriteľné zábery Nového Zélandu aj z vtáčej perspektívy, za šamanmi sa vydáme až do Nepálu, ale aj príbeh Mili a jej sólo cestovanie tisícky kilometrov cez Strednú Ameriku.

Program

18:00 Milada Konečná – Sama naprieč Strednou Amerikou

Mili začala svoje dobrodružstvá v Strednej Amerike Panamou. Odtiaľ sa presunula bádať krásy zelenej Kostariky, kde chvíľku pracovala ako dobrovoľníčka. Boardovanie sopky v Nikarague, kde sa nechtiac sa zaplietla do sporu s lokálnou políciou. Za pomoci miestneho rybára sa dostala z Hondurasu až do Salvadoru, kde stopovala s miestnymi. V Guatemale pozorovala vybuchujúcu sopku Volcán de Fuego a kvôli incidentu v pralese skončila v nemocnici. No a v Mexiku si už dopriala vytúžený relax pri Karibskom mori. Mili vám vyrozpráva ako sama zdolala nástrahy Strednej Ameriky a prežila nezabudnuteľné zážitky. A to všetko aj vďaka couchsurfingu a pomoci miestnych ľudí.

19:15 – 19:30 prestávka

19:30 Matej Cerulík – Nepálskymi horami za šamanskou kultúrou

Mladý cestovateľ a profesionálny fotograf, ktorý sa minulý rok vybral na cestu zo Slovenska až do Nepálu, kde svoju cestu zakončil zaujímavým výletom do hôr hľadať šamanov.
V skratke: “V Káthmandu som sa na odporúčanie spojil s lokálnym mladíkom, ktorý mi bol sprievodca, prekladateľ a vybrali sme sa na blind do nepoškvrnených zákutí Nepálu (podľa slov domácich som bol prvý biely, ktorého v týchto končinách videli). Po niekoľkých dňoch trekovania a rozprávania sa s domácimi sme mali šťastie. Našli sme šamana, s ktorým sme strávili 3 dni a tri noci plné rituálov.”

20:30 – 20:45 prestávka

20:40 Tomáš Gríger – Za krásami Nového Zélandu

Tomáš nás prevedie naprieč celým Novým Zélandom a ukáže nám niektoré z najkrajších miest tejto očarujúcej ostrovnej krajiny. Jeho letecké zábery nás vynesú do výšok a jeho časozbery nás prenesú magickými dňami a nocami v priebehu pár chvíľ. Na túto dych berúcu prednášku, od jedného z našich historicky najlepších prezentujúcich, si nenoste žiadne problémy a starosti všedných dní. Nebudete ich potrebovať.

Vstupenky

Dostupné vstupenky: 148
9.3.2020 Nové Zámky - vstupenka6,00 Vstupenka na podujatie. Predpredaj končí 2hodiny pred jeho začiatkom. Po tomto termíne bude možné kúpiť lístky aj na mieste za cenu 7 EUR asi 45 minút pred jeho začiatkom.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Podrobnosti

Dátum:
9. marca
Čas:
18:00 - 21:45
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kino Mier – Nové Zámky
Nám. Gy. Széchényiho 9
Nové Zámky, 94001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu