Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Novom Meste nad Váhom

13. novembra 2018 o 18:00 - 21:30

6€

V Novom Meste nad Váhom na vás čaká pútavý cestovateľský večer s premietaním dvoch inšpirujúcich príbehov. Manželia Hromníkovci sú veľkí milovníci Jeepov a tentokrát sa vybrali do Gruzínska, Arménska a Artsachu – ktorý poznáte asi skôr pod starším názvom Náhorný Karabach. Michal je organizátor festivalu Cestou necestou. Toto leto vyhral trek pod K2, ale neostal len tam. Na štyroch kolesách či peši – poďte sa pozrieť, ako cestujú Slováci po svete.

Program

18:15 Janka Hromníková a Roman Hromník – Gruzínsko, Arménsko a Artsach

Ako ďaleko sú najodľahlejšie dedinky Gruzínska? Koľko vojakov sa môže čudovať, keď im uprostred noci lezieme do pohraničných barakov? Aké vysoké tóny vyspievajú chalani pri kúpaní sa v arménskom ľadovcovom plese? Dá sa zostúpiť na dno sopky? Kedy je po Arménsku najlepšie chodiť v pršiplášti? Ale hlavne vám porozprávame o tom, aké sú to úžasné krajiny a čo sme v nich zažili, ako sme vôbec neschudli, a aká stopa po nás v Gruzínsku ostala.

19:40 – 20:00 prestávka

20:00 Michal Knitl – 7 túr v Karakorame a Himalájach

Čo môže človek urobiť, keď vyhrá trek pod K2, druhú najvyššiu horu sveta? Ostať v okolí ešte pár týždňov navyše. 🙂 Prezentácia bude najmä o turistike:
– základný tábor K2 a výhľady na veže Trango na ľadovci Baltoro
– prechádzka pod Nanga Parbat, 2. najvyššia hora Pakistanu (9. na svete)
– Markha Valley trek v Ladakhu (India) so začiatkom cez Stok La
– Suru Valley: Panikhar-Parkachik
– Suru Valley prepojené s Amarnath Yatrou, posvätným jazerom Sheshnag a jaskyňou Armanath až do Baltalu
– Great Kashmir Lakes zo Sonamargu
A okrem stoviek kilometrov peši sa pozrieme na 2 ladacké festivaly s domácimi v prekrásnom farebnom tradičnom oblečení a na 14 dní sa zrelaxujeme na intenzívnom jogovom pobyte s ayurvédskou masážou. Áno, stálo to za to. 🙂
Ako bonus si povieme o ultraľahkej výbave, vďaka ktorej som mal o 4 kg ľahší ruksak ako v minulosti a takú Markha valley s troma sedlami cez 4800 metrov som prebehol za 3 dni (aj so stanom a plnou výbavou. 🙂 V ľahkosti je cesta… A výbavu donesiem aj ukázať 🙂

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
13. novembra 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Blue Note Jazz and Music Club
J.Hašku 18
Nové mesto nad Váhom, 91501 Slovakia (Slovak Republic)
Menu