Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Novom Meste nad Váhom

8. februára 2018 o 18:10 - 21:40

6€ - 7€

Cestovateľský festival Cestou necestou v Novom Meste nad Váhom.

Navštívime Svätú zem – Jeruzalem, Betlehem, prejdeme na čierny kontinent a spoznáme Rwandu a pygmejské deti, nakoniec so vztýčeným palcom sa prevezieme cez polku Európy do Lisabonu .

 

 

 

Program

18:10 Juraj Poláček – Izrael: Svätá zem

Cestovanie do čias, kedy vznikla Svätá zem. Jeruzalem, Betlehem, starobylé kláštory a kozmopolitný svet na sklonku antiky a dnes.

Som historik a turista, ktorému okrem hôr učarovala minulosť a najmä tá blizkovýchodná. Napísal som dizertáciu o Jeruzaleme na začiatku 7. storočia. V súčasnosti okrem sprevádzania turistov pre CK VICTORY TRAVEL píšem knihu o byzantskej Palestíne a Jeruzaleme.

19:10 Monika Kováčová – Rwanda

O Rwande – krajine, do ktorej vás s igelitovými vreckami nevpustia. O krajine, ktorá sa pýši svojou prítomnosťou, čistotou a bezpečnosťou, no zároveň v nej ešte stále doznieva strašná minulosť, čo človek spozná až tam žije dlhšie. V Rwande, doslovne krajine tisícich vrchov, nájdete ryžové polia, čajovníkové polia, vulkána, jazerá či safari.
Nájdete v nej viac žien ako mužov, dokonca aj v parlamente. Monika tu žila skoro rok, dobrovoľníčila v zdravotnom centre, viedla asociáciu žien a naposledy sa i napriek odhováraniu Rwanďanov, boji s úradmi rozhodla s kamarátkou založiť detské centrum pre najchudobnejšie deti v južnom regióne. Prerobili starú spráchnivelú budovu a dnes ju navštevuje vyše 40 detí. Polovica z neho sú pygmeji, pôvodní obyvatelia nielen v Rwande.Aj o tom, že deti sú rovnaké a že aj keramikári pygmeji, s ktorými odmietajú pracovať aj lokálni obyvatelia, sa dajú vzdelávať sa dozviete na prezentácii.

20:10 – 20:30 prestávka

20:30 Adrián Palotáš – Ulicou do Lisabonu

40 dňová cesta do portugalského Lisabonu cez Rakúsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Francúzsko, Luxemburgsko, Švajčiarsko a Španielsko.

Cestovali stopom, spoznávali miestnych ľudí a prijímali pozvania k nim domov. Na živobytie si zarábali na ulici hraním na gitare, spevom a jednoduchým žonglovaním.
Slečna žijúca v dodávke, 19 ročné dievča ktoré stratilo pamäť, manželský pár ktorý všetko predal a začal nový život na vidieku, komunita voľnomyšlienkarov žijúcich v opustenom dome.

Príďte si vypočuť rozprávanie a spoznať ľudí, ktorí nám na tomto šialenom dobrodružstve skrížili cestu.

Facebook

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
8. februára 2018
Čas:
18:10 - 21:40
Cena:
6€ - 7€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Blue Note Jazz and Music Club
J.Hašku 18
Nové mesto nad Váhom, 91501 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu