Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pacifická hrebeňovka + 1000 km peši po Európe počas korony

18. októbra o 18:00 - 20:45

6€ - 10€

2 prezentácie o turistike, počas ktorých prejdeme 5000 kilometrov po vlastných. Viac ako 4000 na Pacifickej hrebeňovke a v kanadských Rockies počas leta 2019 a vyše 1000 kilometrov v Európe v lete 2020. Áno, aj počas korony sa dalo cestovať. V horách bol len čerstvý vzduch a veľmi málo ľudí. Prednáša Michal Knitl, zakladateľ festivalu Cestou necestou.

Vstupenky a informácie o pandemických opatreniach sú dostupné nižšie.

18:05 Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies

Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Začal som 11.4.2019 na hraniciach s Mexikom. Vybral som si dobrý rok. Rok, keď napadlo najviac snehu za 25 rokov. Cez 5 týždňov som šlapal v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili sme skupiny a spolu sme hľadali miesta, kde rieky prekročiť… 5,5 mesiaca v prírode, 4000+ kilometrov peši a 5 párov tenisiek.

O ceste vznikol aj cestopis Pacifická hrebeňovka, ktorý bude dostupný pri vstupe. Ak budete mať záujem, napíšem Vám aj osobné venovanie a zodpoviem všetky otázky.

19:10 – 19:30 prestávka

19:30 1000 km peši po Európe počas korony

Koronavírus priniesol zmeny do života väčšiny ľudí. Mal som ísť do sveta, ale nedalo sa. Prvé kroky viedli do Tatier, Slovenského raja a Fatry. Až tri dni po otvorení hraníc Francúzska som sa s priateľmi vydal na Korziku, kde sme prešli GR20. Hovorí sa o nej ako o najťažšej a najkrajšej túre Európy. A veru, GR20 prekvapí svojou náročnosťou každého. Neskôr som sa presunul do Chamonix, a prešiel som Tour de Mt. Blanc. Mesačný výlet som ukončil turistikou vo Švajčiarsku v okolí Adelbodenu a Interlakenu. O týždeň neskôr otvorilo hranice aj Nórsko. Oblasti Lyngen, Senja, Lofoty a Kvaloya na severe, ako aj túra pri nórsko-švédsko-fínskej hranici boli tým najfotogenickejším prostredím, v akom som kedy bol.  Ak bude čas, pridám aj fotky z Dolomitov z konca septembra ?.

Podujatie bude v režime OTP. Prosíme o dodržiavanie pandemických opatrení: rúško, rozostupy pri sedení, zapísanie kontaktných údajov pri vstupe.
Ďakujem a dúfam, že sa čoskoro uvidíme.

Predpredaj na dnešné podujatie sa skončil. Lístky budú dostupné na mieste podujatia za 7 € približne 30 minút pred začiatkom podujatia, ak to kapacita dovolí. Po 19:30 je v závislosti od voľnej kapacity vstup za 5 €. O aktuálnom stave voľných miest budeme informovať vo facebookovom evente.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
18. októbra
Čas:
18:00 - 20:45
Cena:
6€ - 10€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Music a Cafe Nitra
Akademická 1/A
Nitra, Slovakia (Slovak Republic)
Menu