Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Nitre

9. októbra 2018 o 19:00 - 21:30

5€ - 6€

Cestovateľský festival Cestou necestou po PRVÝKRÁT v nitrianskom Music a Café.

V Južnej Amerike strávime 10 mesiacov a prejdeme sa džungľou, alebo pod ľadovcom, spoznáme divokú prírodu, na bicykli urazíme stovky kilometrov a nohy nám budú okusávať pirane, ale čaká nás aj vojnou zasiahnuté Somálsko z pohľadu milovníka extrémnych destinácií – cestovateľa Petra Gregora.

Program

19:00 Viera Valentová a Peter Bugáň – Južná Amerika – to naj z prírodných krás a dobrovoľníctva

V Južnej Amerike sme strávili vyše desať mesiacov, počas ktorých sme veľa dobrovoľníčili, napríklad na kávovej farme v Ekvádore či v hosteli v najvyššie položenej metropole sveta (v La Paz v Bolívii). Milujeme hory a divokú prírodu, absolvovali sme niekoľko viacdňových trekov, Quilotoa circuit v Ekvádore, výstup na sopku Pichincha pri Quite, Národný park Tayrona a Sierra Nevada v Kolumbii, trek Santa Cruz pod ľadovcami v Peru či bicyklovačka okolo najvyššie položeného splavného jazera Titicaca v Peru a Bolívii. Takisto sme sa dostali aj do amazonskej džungle v Peru a dva dni sa plavili na vetchom kanoe s piraňami a sladkovodnými delfínmi.

web

20:10 – 20:30 prestávka

20:30 Peter Gregor – Somálsko – Znásilnený raj

26 rokov občianskej vojny zanechalo krajinu v dezolátnom stave. V posledných rokoch sa však situácia natoľko zlepšila, že je možné pri prísnych bezpečnostných pravidlách navštíviť hlavné mesto Mogadišo, pokojnejšiu oblasť Puntland, kde si na chvíľu nepripustíte, že sa nachádzate v Somálsku a prekrásne Kismayo s nedotknutými plážami, kde si domáci myslia, že ste iba černoch s kožnou chorobou alebo unikátny Goobweyn, miesto stretnutia životodárnej rieky s oceánom.

web

facebook

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
9. októbra 2018
Čas:
19:00 - 21:30
Cena:
5€ - 6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Music a Cafe Nitra
Akademická 1/A
Nitra, Slovakia (Slovak Republic)
Menu