Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Michalovciach

3. apríla 2019 o 18:00 - 21:30

5€

Cestovateľský festival Cestou necestou v Zlatom býkovi v Michalovciach.

Fotograf a cestovateľ Gabo nám prezradí ako zmáknuť Thajsko za cenu bežnej dovolenky v Európe a s jednou z najpopulárnejších blogeriek na Slovensku Alex navštívime 12 ostrovov raja na zemi s názvom Maldivy. Aký je život domácich a o čo prichádzajú dovolenkári, ktorí neopustia pohodlie rezortu? A na záver nám Katka prezradí ako vyzerá mesto duchov Pripjať.

Program

18:00 Gabo Antal – Thajsko za cenu dovolenky v Európe

Precestovali sme destinácie ako Phuket, Phi-Phi Islands, James Bond Island, Krabi, Koh Samui a samozrejme Bangkok. Bývali sme od štvorhviezdičkových hotelov s infinity bazénom, až po kapsulové prespanie v hosteli. Vyskúšali sme najlepší thajský street food, ale zistili aj to, ako chutia chrobáky, lúčne koníky, alebo škorpióny 🙂 V parkoch sme naberali energiu pri cvičení s domácimi, ale vyskúšali sme aj búrlivý nočný život na najdivokejších párty uliciach v Bangkongu a na Phukete. Boli to zážitky na celý život a stálo nás to menej ako dovolenka v hlavnej sezóne vo väčšine európskych destináciách. O tom, ako to môžete zažiť aj vy, vám rád porozprávam na prezentácii.

19:00 – 19:10 prestávka

19:10 Alexandra Kováčová – Maldivy, život miestnych ľudí vs. rezorty

Väčšina ľudí navštevuje Maldivy tak, že si užívajú drahé all inclusive rezorty. Tam však vôbec neprídu do styku s miestnymi ľuďmi a ich kultúrou, a tak o tom, aké Maldivy v skutočnosti sú, nemajú ani predstavu. Akí sú miestni ľudia? Čím sa líšia od Indov či Srílančanov? Čomu sa denne venujú a čím sú jedineční? Alex strávila na Maldivách mesiac, a to na 12 rôznych ostrovoch a porozpráva nám svoje zážitky z tohto raja na zemi.

20:10 – 20:20 prestávka

20:20 Katarína Lučajová – Černobyľ a mesto duchov Pripjať

S partiou kamarátov sme sa vydali zažiť netradičný víkend do ukrajinskej metropoly – Kyjeva, kde na nás okrem turistických miest a pamiatok čakalo mnoho netradičných zážitkov. Jedným z nich bola aj exkurzia do Černobyľu, mesta kde sa 26. apríla roku 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórií ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami, no a ja vás zoberiem priamo tam.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
3. apríla 2019
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
5€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Zlatý býk
Nám. osloboditeľov 10
Michalovce, 07101 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu