Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Michal Knitl – Pacifická hrebeňovka

21. mája - 31. augusta

15€ - 999€

Nový cestopis Michala Knitla o prechode Pacifickej hrebeňovky v roku 2019 vychádza toto leto. Objednaj si ho vopred a získaj ho s autogramom medzi prvými. V ponuke je aj ako ebook a tiež ďalšie kombinácie s ďalšími cestopismi či prezentáciami.

Prechod Pacifickej hrebeňovky je snom mnohých. Jedinečná túra od hraníc Mexika vedie cez horúci juh Kalifornie, 4000 metrov vysoké hory a sedlá v Sierre Nevade, okolo sopiek Oregonu a Washingtonu až po hranicu s Kanadou. Každý deň od marca začína viac ako 30 ľudí, a tak každý deň stretávam úžasných ľudí. Bolo najviac snehu za 20 rokov a tak päť týždňov, až do polovice júla, sme kráčali po snehu a brodili sa cez hlboké rieky po pás. Za zasneženou Sierrou prišla nížinatá časť, komáre, horúčava, ďalšie zničené tenisky. Po troch mesiacoch a polovici trailu som sa rozhodol, že celú túru nedokončím. Vyberiem si len tie najkrajšie úseky, vyjdem na hory, ktoré oficiálna túra iba obchádza a pôjdem aj do Kanady. A tak som vyšiel na Mt. Shasta, South Sister, Mt. Adams a prešiel aj sekciu C z Great Divide Trailu v Kanade. Na záver som sa vrátil do Sierry opäť, kde som vystúpil na Mt. Whitney, pozrel si nádherné sekvoje i redwoody a obdivoval krásu Yosemitov bez snehu. Bolo to leto, na ktoré nezabudnem.

Dĺžka cesty: 8.4.2019 – 23.9.2019

Krajiny: USA, Kanada

Rozsah, rozmer a váha: 200 plnofarebných strán, 245×215 mm; 917 gramov

Video kamaráta z najdobrodružnejšej časti

Publikácia je už k dispozícií :). Krst je plánovaný na festivale Cestou necestou v Bratislave v novembri 2020.

Publikácia bude vydaná s podporou Veľvyslanectva USA na Slovensku.

„Michal je vášnivý peší turista a po svete nachodil už tisícky kilometrov. Minulý rok ich vymenil za míle, keď sa rozhodol prejsť Pacifickú hrebeňovku v USA. Neostalo ale len pri nej. Nenechal si ujsť príležitosť vybehnúť si na niekoľko vrcholov a navštíviť aj hory v Kanade. Milovanú Sierru prešiel so snehom aj bez. A popri tom cvičil svoju obľúbenú akrojogu a spoznával ľudí z celého sveta. Ak ste podobne zameraní, nechajte sa inšpirovať Mišovým rozprávaním a možno vaše najbližšie kroky povedú na Pacific Crest Trail. A nám ostatným tento jedinečný zážitok sprostredkuje kniha, ktorú držíte v ruke.”

Martina Jarolínová (korektorka a milovníčka Afriky)

„Praotec slovenskej cestovateľskej komunity napísal celú knihu len o tom, ako kráča pešo! Mišo bol mojou vstupenkou do sveta cestovateľov a výletníkov a na jeho prezentácii na festivale Cestou necestou som prvýkrát zažil prezentáciu bez jediného slova, ktorú celé publikum počúvalo so zatajeným dychom. V tejto knihe to dokázal opäť. Napriek mojej životnej filozofii, že chodiť pešo je absolútna zbytočnosť, keďže cestovanie autom je pohodlnejšie a človek viac zažije, som po dočítaní ochotný priznať, že šliapanie má fakt niečo do seba.”

Marián Grofčík (cestovateľ z LADA Svetom a menej úspešný spisovateľ)

Vyberte si z možností podpory:

V ponuke je 9 možností, z ktorých si isto vyberiete ;). V prípade otázok alebo záujmu o inú formu podpory, kontaktujte ma prosím na: miso@cestounecestou.sk. Ďakujem

Nižšie píšeme o “vstupenkách” (nakoľko naša stránka je robená pre podujatia a nedá sa zmeniť pre konkrétnu podstránku), ale jedná sa o “odmeny” pre vás za podporu. 

Vstupenky

Dostupné vstupenky: Unlimited
E-book15,00 Elektronická verzia cestopisu vo formáte PDF je dostupná.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 449
Cestopis s podpisom autora20,00 Cestopis Pacifická hrebeňovka s podpisom autora, vrátane poštovného a balného (na Slovensku a v Českej republike - platí aj pre všetky ďalšie varianty). Verím, že cestopis bude doručený najneskôr v priebehu augusta alebo septembra.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 298
Cestopis + vstupné na festival Cestou necestou25,00 Cestopis + vstupné na 1 deň pre 1 osobu na cestovateľský festival Cestou necestou (kdekoľvek na Slovensku), alebo Expedičnú kameru a Snow Film Fest (v Bratislave/Modre/Poprade) po vydaní cestopisu (knihu dostanete pri vstupe). Uplatniť si vstup budete môcť až po vydaní knihy.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 47
1 pre mňa a 1 pre kamoša35,00 2 cestopisy Pacifická hrebeňovka s venovaním. Budú poslané (na 1 alebo 2 adresy) po vydaní knihy, v priebehu augusta alebo septembra.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 17
Cestopis + 4 ebooky + 15 prezentácii50,00 Cestopis s venovaním autora + elektronické knihy autora: Na juhoamerickej vlne, Hodvábny vietor, Farebný svet i Papuánske srdce + kolekcia 15 cestovateľských prezentácií z ciest po svete (vo formáte PPT). Tlačený cestopis bude poslaný po vydaní. V prípade záujmu je možné poslať prístup k elektronickým knihám hneď po objednávke.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 20
Cestopis + 2x ročné vstupné na festivaly Cestou necestou100,00 Cestopis s venovaním autora + vstupenka na všetky podujatia organizované OZ Cestou necestou do 30.9.2021 pre 2 osoby. Knihu si budete môcť vyzdvihnúť po tom, ako bude vydaná, alebo vám ju pošlem poštou.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 5
Cestopis + 2 hodinové osobné stretnutie v Bratislave100,00 Cestopis s venovaním autora + dvojhodinové stretnutie s autorom, počas ktorého sa môžeš opýtať na cestovateľské tipy, rady, ultraľahkú výbavu, alebo čokoľvek, čo ťa len napadne. Alternatívou k osobnému stretnutiu v Bratislave je videohovor alebo online chat. V prípade záujmu o osobné stretnutie v inom meste, napíšte mi prosím email na: miso@cestounecestou.sk

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 5
Súkromná prezentácia350,00 3x cestopis + súkromná prezentácia kdekoľvek na Slovensku/Českej republike (Za prezentáciu je považovaná cestovateľská prezentácia v rozsahu 60-150 minút od autora. V príspevku je zahrnutá doprava a všetky náklady autora)

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Dostupné vstupenky: 42
Cestopis Pacifická hrebeňovka + Papuánske srdce (s podpisom autora)27,00 Cestopisy Pacifická hrebeňovka + Papuánske srdce (oba s podpisom autora), vrátane poštovného a balného. Verím, že cestopis bude doručený najneskôr v priebehu augusta alebo septembra.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Podrobnosti

Začiatok:
21. mája
Koniec:
31. augusta
Cena:
15€ - 999€
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , , , ,
Menu