Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Martine

27. januára 2019 o 18:00 - 21:30

Cestovateľský festival Cestou necestou v Martine.

Zoznámime sa s kolumbijskou srdečnosťou, Japonsko na bicykli v podaní cestovateľského duopacku, ktorí strávil na dvoch kolesách okolo sveta skoro 3 roky a premiéru v Barmuseu budú mať aj “NÁROČNÍ” Košičania, ktorí sa vydali 14 500km z Košíc na Pamír a späť na starom mercedese.

Program

18:00 Tomáš Hallon – Bez predsudkov za kolumbijskou srdečnosťou

Predsudky vytvárajú stenu strachu, ktorá mnohým ľuďom zatvára dvere pred úžasnými kultúrami. Napríklad, Kolumbia je doslova zahádzaná stereotypnými predstavami a po návrate z dvojmesačnej cesty po tejto krajine si to všímam ešte oveľa viac ako predtým. Tam, kde si niekto predstaví hory kokaínu a vraždy, ja vidím srdečných, otvorených a ochotných ľudí, ktorí sa za 20 rokov od najväčšej vlny násilia dokázali posunúť o obrovský kus vpred. Zaslúžia si rešpekt, rovnako ako ich jedinečná a rozmanitá príroda, ktorá človeka pri ceste naprieč krajinou vždy nanovo prekvapí – od hôr v Antioquii, ktoré pripomínajú Slovensko, cez severnú karibskú oblasť s plážami a pralesom v Sierra Nevada, púšť na severovýchode až po Amazonský prales úplne na juhu.

19:20 – 19:30 prestávka

19:15 Oliver Kraus a Jana Prekopová – Keď Japonsko, tak na bicykloch

Zo severného ostrova Hokkaido až na Okinawu. Päť mesiacov a päť tisíc kilometrov plných unikátnych zážitkov. Nádherná príroda, fantastická infraštruktúra, srdeční Japonci, jedinečná kuchyňa a pre nás vzdialená kultúra, ktorá nám každý deň zanechávala úsmev na tvári.
Japonský svet treba zažiť a ak sa dá tak jedine na bicykloch.

facebook

20:30 – 20:45 prestávka

20:30 Matej Biľ a Zoltán Ďurčík – Košice – Pamír a spať

Skupinka známych aj trošku menej známych si osvojila starý avtomobiľ s miliónom stočených kilometrov a vydala sa na cestu naprieč centrálnou Áziou až do srdca Tadžikistanu z metropoly východu, z Košíc. Prebehla pár postsovietskych krajín, aby sa pokúsila zdolať aj hlavný cieľ výpravy, Pamír Highway. Podarilo sa a tak: „Rýchlo späť, v pondelok treba ísť do práce!“, zahlásil kardinál skorých odchodov.

facebook

Predpredaj

v Barmuseu
6 €

Na mieste

6 €

Podrobnosti

Dátum:
27. januára 2019
Čas:
18:00 - 21:30
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Barmuseum
Malá Hora 2
Martin, 03601 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu