Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Lučenci

30. januára 2018 o 19:00 - 22:00

5€ - 6€

Cestovateľský festival Cestou necestou po prvýkrát v lučenskej Tančiarni!

Prezentovať budú Tomášovčania. V prvej prezentácii Rado Galád a Evka Križalkovičová Vám povedia o Austrálii a Milan Hano porozpráva zážitky o cestovaní s Lenkou po Juhovýchodnej Ázii – V tieni minulosti. Prídete sa inšpirovať?

Program

19:00 Rado Galád, Evka Križalkovičová – Austrália – „DOWN UNDER“

Austrália bola stále mojim favoritom! Preto som neváhal a hneď po skončení vysokej školy som sa rozhodol do nej vycestovať. V Sydney som prežil nádherného 2,5 roka, kde som študoval a pracoval zároveň. Každú voľnú chvíľu som využil na cestovanie, najprv okolie Sydney, neskôr mestá ako Melbourne, Canberra, Perth. Až ma to nakoniec všetko omrzelo a napokon som sa vybral spolu s kamarátmi na cestu karavanom.

Moje rozprávanie bude o skvelých zážitkoch prežitých na úžasnom kontinente menom Austrália, predstavení austrálskych pomerov a cestovania karavanom pozdĺž východného a západného pobrežia. Situácie kedy sme čelili „face to face“  jedovatým pavúkom, hadom či zapadnutí auta na mieste bez akejkoľvek civilizácie, vody, alebo benzínu. To všetko a oveľa viac na vlastnej koži spolu s mojimi kamarátmi.

Web

20:00 – 20:30 prestávka

20:30 Milan Hano – Juhovýchodná Ázia – V tieni minulosti

„V akom nádherne fungujúcom svete sme sa to ocitli? Hovorím moje prvé dojmy mojej priateľke – Lenke na letisku v Bangkoku po 3 a pol mesiaci masochizmu v Indii.“ To som ešte netušil, že náš výlet sa pretiahne o neplánované 3 mesiace, pričom by mi ani vo sne nenapadlo, že v Kambodži budeme pozorovať koraly a fosforeskujúci planktón, uvidím šokujúce zverstvá Červených Kmérov, v budhistickom komunizme menom Laos sa stratíme v džungli bez sprievodcu, 8 hodinová plavba po Mekongu môže byť tak šialene dlhá a skoro ma zašlapí slonia mamina, keď jej fotím potomka na miestnom festivale. Vietnam – ľadová káva a poriadne silná so zeleným čajom na zapitie! Ho Či minova horská cesta zo Saigonu do Hanoja na poddimenzovanej motorke vo dvoch a plne naložení – zvládne to motorka, alebo my? A na záver? Kto by si nevychutnal národný park Cat Ba aj s malou plavbou na kajaku cez plávajúce rybárske dediny na otvorenom mori…len pozor na vlny!

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
30. januára 2018
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
5€ - 6€
Udalosť Kategória:
Menu