Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

29. januára 2018 o 18:00 - 22:00

Zadarmo - 6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v košickej Tabačke.

V prvej prezentácii bude Vojtech Wertich hovoriť o ceste Amálky (Avia,r.v1974) skrz Južnú Ameriku.  So Zuzanou Hermanovou  objavíme jedinečné  poklady Indonézie a nakoniec nám Milan Hano porozpráva zážitky o 6500km ceste na motorke cez celý západ Indie.

Program

18:00 Vojtěch Wertich – Aviou Južnou Amerikou

Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti “magory” dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku. Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

 

19:30 – 19:45 prestávka

19:45 Zuzana Hermanová – Indonézia – dobrodružstvo poznania rôznorodých ostrovov

Indonézia je najväčšia ostrovná krajina na planéte. Medzi najznámejšie ostrovy patria Sumatra, Jáva, Bali, Komodo, Lombok, Flores, Sulawesi, Kalimantan,… Množstvo jedinečných etník, kultúr a tradícií. Od plantáží, pralesov a orangutanov, po hinduistické a budhistické chrámy pod patronátom UNESCO. Dobrodružstvo ako z doby kamennej, sofistikované tanečné predstavenia, techniky batikovania, jedinečná architektúra. Masáže, trek v blate, výprava za obrovskými jaštermi-varanmi, plavba loďou k nádherným koralom, šnorchlovanie s karetami obrovskými, výstup na sopku. Množstvo zážitkov a pekných fotiek. Sprevádza pre CK VICTORY TRAVEL.

20:45 – 21:00 prestávka

21:00 Milan Hano – Náš „Ombre“ – na dvoch kolesách v Indii

India – buď ju nenávidíš alebo miluješ! Odlišný svet, kde čas nie je mernou veličinou. Obrovská rozmanitosť národa, ktorý je doslova všade! Našu očistnú kúru sme začali trekmi cez Himaláje a návštevou Dalajlámu. Lenže, čo môže priniesť rozhodnutie kúpiť legendárny Royal Enfield a vyraziť tisícky kilometrov smerom na juh naprieč krajinou, kde doprava nesie meno chaos? Vydaní na pospas osudu s vierou, že človek môže popierať fyzikálne zákony, ale taktiež návšteva miest, pri ktorých sme sa nevedeli rozhodnúť, či sa nachádzame v realite, alebo snívame.
Aj o tom bude 3 a pol mesačné putovanie, no hlavne, ako sa zmieriť s touto krajinou a sebou samím.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
29. januára 2018
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
Zadarmo - 6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik
Gorkého 2
Košice, 04001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu