Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

28. októbra 2019 o 18:00 - 29. októbra 2019 o 21:30

5€ - 10€

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v košickej Tabačke.

Počas dvoch dní sa vyberieme na dychberúce miesta ako Island, Indiu a Nepál. Milo, prvý Slovák, ktorý prešiel 4286 km dlhý Pacifik Crest Trail z Mexika do Kanady, nám o svojom zážitku porozpráva aj so svojim parťákom z Čiech, Pavlem. Kráčať budeme aj Cestou hrdinov SNP a 9 mesiacov prežijeme v dodávke a hrou na gitare pocestujeme od Aljašky až po Mexiko.

28.10.2019 Program

18:00 Gabo Antal – Život a cestovanie na Islande

Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a spoznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, ktoré islandské slovíčka akoby prebrali z nášho jazyka, či si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, aby náhodou nešli na rande so svojím príbuzným a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.

19:15 – 19:30 prestávka

19:30 – 21:30 Miloslav Daníšek a Pavel Sabela – Pacific Crest Trail 2017 4.260km

pešo z Mexika do Kanady, California-Oregon-Washington, 174 dní, okolo 5 miliónov krokov, 4 páry topánok, -15 až +42C, aj zubná kefka je príliš tažká, piesok, ľad, oheň, komáre… bolesť, strach, eufória, depresia, radosť, osamelosť, slzy, smrť, brufen, rešpekt … “do you love your tent” ?” Hiker-box, trail-magic, trail-angels, trail family, st. mcdonald” … 1. Slovák v histórii, čo prešiel PCT, Pavel & Milo – Frýdek-Místek & Žilina…

29.10.2019 Program

18:00 Adam Repel – To najkrajšie z Nepálu a to najhoršie z Indie

Počas pobytu v Ázii som strávil dva týždne na jednej z najlepších indických vysokých škol – IIT, v jednom z najšialenejších miest – Bombaji. Následne som sa cez Dillí presunul do pokojnejšieho Nepálu, kde som absolvoval asi najznámejší svetový trek – Annapurna circuit. Povieme si o kontrastoch Indie a o nezabudnuteľných zážitkoch z Nepálu, akí sú ľudia, príroda a mestá a ako to na mňa celé zapôsobilo.

19:00 – 19:10 prestávka

19:10 Filip Jánošík Lehotský – 27 dní hrdinom

Kto by ste chceli so mnou prejsť Slovensko cestou hrdinov SNP napíšte mi správu. Je to okolo 25-29 dní, uvidíš celú svoju domovinu, peniaze ti treba len na žrádlo a borovičku. Kondičku netreba, dôležitejšia je vôľa. Keby si chcel/a ísť len kúsok, pohoda. Píš…! ….týmto postom na fejsbúku začala bláznivá cesta najdlhšou turistickou trasou na Slovensku Filipa. Starosti nechajte doma, jeho vtipné zážitky nenechajú jedno oko suché 🙂

20:10 – 20:20 prestávka

20:20 – 21:30 Radovan Hanko – Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna

Práca ITčkára na Slovensku ma prestala baviť, tak som dal výpoveď a odišiel do Kanadského Vancouveru, bez akéhokoľvek plánu, alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác som sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville islande vo Vancouveri. Chcel som cestovať, tak som kúpil dodávku, prestaval ju na camper van a prežil som v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval som celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách som s gitarou písal piesne, ktoré momentálne nahrávam na album v Bratislave, ktoré si aj zahráme.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
28. októbra 2019 o 18:00
Koniec:
29. októbra 2019 o 21:30
Cena:
5€ - 10€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik
Gorkého 2
Košice, 04001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu