Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

27. januára o 18:00 - 28. januára o 22:00

6€ - 10€

Cestovateľský festival Cestou necestou v košickej Tabačke – 2dni.

“NÁROČNÍ” Košičania s novým tripom do Ázie. Prednáška “CDT” trail na Slovensku! Najťažší a najdlhší (5000km) trek v USA, ktorý ešte žiadny Slovák nepokoril! 8 mesačná šialená cesta – stopovanie lodí, na nákladných vlakoch, či pešo krížom 40 000km cez celú Ameriku! Vzdialená a divoká Kamčata, ale aj za skialpom do kazaškého Ťan-šanu.

27.1.2020 Program

18:00 Slavomír Pačuta – Kamčatka

Krajina ohňa a ľadu. Miesto, o ktorom ani samotní Rusi veľa nevedia. Bez cestovky, bez sprievodcu, iba s palcom hore v tesnom kontakte s domácimi obyvateľmi na poloostrove vzdialenom 10 časových pásiem.

19:10 – 19:25 prestávka

19:25 Ferdinand Hudek – Zasnežený Ťanšan

V polke apríla sme sa vybrali do Kazašského Ťanšanu. Hľadali sme ticho hôr, strmé svahy a dobrý sneh. Hory nás privítali perfektným počasím a to hneď po hustom snežení.

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 “NÁROČNÍ” Matej Biľ a Zoltán Ďurčík – Azia III – Rally z Myšle na Elbrus unlimited und unplugged

Ideme na Elbrus? Jasnééé. Ale teraz vážne! Jasnééé. Plné auto. Fakt? A stačí to? Ta čo si, dáme aj toten Damavand, čo sme tam raz zamrzli a cestou domov aj Ararat. Ten je nižší. Tam aj vypijeme.
O pár týždňov: Miška, nemáš rada turistiku? Mám. A kde si už bola? Zádiel, Štós. A Elbrus nejdeš? Nechce sa nám dvom ísť. A to je kde? Kabardsko-Balkarsko. Fajne, lebo Afganistan nemám rada.
Tak sme šli, štyria. A vypili už v Košicoch.
PS: Miška v Zádieli a Štóse nikdy nebola.

28.1.2020 Program

18:00 Amin Nakhlé – 40000 km naprieč Amerikou

Prepotené ponožky, deravé tričká, nedostatok spánku, dlhé kroky, krátke jazdy, spálené ruky, alkoholom nasýtený pot, sprchy v mestských fontánach, nohavice praté v pozostatkoch doby ľadovej, kvalitný čas s mliečnou dráhou, nelegálne prekročené hranice, 8 mesiacov bez stanu a strechy nad hlavou, 40 000km naprieč americkým kontinentom bez koruny na transport alebo ubytovanie. Stopom, nákladnými vlakmi, jachtami a hlavne pešo. Príď si vypočuť, ako Amin strieľal zo zbrane na Aljaške, Mexiko nelegálne prešiel na nákladných vlakoch s deťmi kartelu, stopol loď cez Karibik, pohneval si pouličných policajtov v Kolumbií a spoznal južnú Ameriku bez zastávky pri svetových divoch alebo pamiatkach.

19:30 – 19:45 prestávka

19:45 Pavel Sabela (CZ) – “Continental Divide Trail” – 5000km naprieč USA

Continental Divide Trail je téměř 5000 kilometrů dlouhá pěší stezka ve spojených státech amerických a po celé délce kopíruje skalisté pohoří (Rockie Mountains.)
CDT je nejdelší a nejnáročnější trail v USA a ne náhodou je nazýván Embrance of Brutality (objetí brutalitou).

Po zdolání Pacific Crest Trailu (4260 km) v roce 2017 se Pavel Sabela rozhodl prožít další životní dobrodružství a projít pouště, zasněžená vysoká pohoří, lesy plné vysoké zvěře, orlů, grizzly medvědů, bizonů a losů.

Vidět “Divoký západ”, setkat se indiány a kovboji můžete i vy na přednášce, kterou Vás bude provázet sám autor.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
27. januára o 18:00
Koniec:
28. januára o 22:00
Cena:
6€ - 10€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik
Gorkého 2
Košice, 04001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu