Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

22. októbra 2018 o 18:00 - 23. októbra 2018 o 22:00

6€ - 15€

Dvojdňový festival v Košiciach vám prinesie inšpirujúce prezentácie. Maruška má rada pokojné destinácie, kde má človek veľa času a nájde tu šťastie – takými sú Grónsko a Bhután. Michal je organizátor festivalu Cestou necestou. Toto leto vyhral trek pod K2, ale neostal len tam. Paula a Jany sa vybrali na svadobnú cestu do Malajzie a videli aj najstarší prales. A Micha vás vezme ochutnať Indonéziu.

Program – PONDELOK

18:00 Mária Gyoriová (Maruška) – Grónsko

Ak túžite na chvíľu odísť z civilizácie, byť bez akéhokoľvek signálu, bez áut a asfaltových ciest, mimo spoločnosti, ktorá sa ženie za kariérou, keď túžite len tak odpočívať v dedinke s pár obyvateľmi, ktorí strávia deň na rybačke a večer si ešte v krčme rozprávajú príhody ako za starých čias, tak Grónsko je tá správna destinácia.

19:00 – 19:20 prestávka

19:20 Michal Knitl – 7 túr v Karakorame a Himalájach

Čo môže človek urobiť, keď vyhrá trek pod K2, druhú najvyššiu horu sveta? Ostať v okolí ešte pár týždňov navyše. 🙂 Prezentácia bude najmä o turistike:
– základný tábor K2 a výhľady na veže Trango na ľadovci Baltoro
– prechádzka pod Nanga Parbat, 2. najvyššia hora Pakistanu (9. na svete)
– Markha Valley trek v Ladakhu (India) so začiatkom cez Stok La
– Suru Valley: Panikhar-Parkachik
– Suru Valley prepojené s Amarnath Yatrou, posvätným jazerom Sheshnag a jaskyňou Armanath až do Baltalu
– Great Kashmir Lakes zo Sonamargu
A okrem stoviek kilometrov peši sa pozrieme na 2 ladacké festivaly s domácimi v prekrásnom farebnom tradičnom oblečení a na 14 dní sa zrelaxujeme na intenzívnom jogovom pobyte s ayurvédskou masážou. Áno, stálo to za to. 🙂
Ako bonus si povieme o ultraľahkej výbave, vďaka ktorej som mal o 4 kg ľahší ruksak ako v minulosti a takú Markha valley s troma sedlami cez 4800 metrov som prebehol za 3 dni (aj so stanom a plnou výbavou. 🙂 V ľahkosti je cesta… A výbavu donesiem aj ukázať 🙂

Program – UTOROK

18:00 Mária Gyoriová (Maruška) – Bhután

Ešte existujú krajiny, kde si ľudia neničia prírodu, krajiny, kde sa ľudia skutočne zaujímajú jeden o druhého a kde si pomáhajú. Krajina, kde si uctievajú svojho kráľa a kráľovnú, lebo to sú ľudia, ktorí sa naozaj snažia, aby sa ich ľud mal dobre. Jednou z takýchto krajín je Bhután.
Potulky Bhutánom a hľadanie šťastia, ktoré sa tam aj našlo. ?

19:00 Paula a Jany Pastirčákovci – Malajzia: street food, najvyššia hora Bornea a najstarší prales sveta

George Town na Penangu je gastronomickým centrom Malajzie. Viac ako pláže a mestá obľubujeme netradičné outdoor zážitky a preto sme si to odtiaľ namierili rovno na Borneo, kde sme sa sťažka vydriapali na najvyšší vrch tretieho najväčšieho ostrova sveta. A keďže nevesta vytancovala na redovom mocný budget, v rámci tejto náročnej svadobnej cesty sme si dovolili navštíviť najstarší prales sveta, Údolie Danum. V lone prírody sa nám pod oknami pásli jelene, divé svine, lozili okolo kadejaké opice a v džungli sme strávili dlhé hodiny hľadaním divokého orangutana.

20:00 – 20:25 prestávka
20:25 – 20:30 tombola

20:30 Micha Mydlová – Indonézia – život na sladkej Jáve

Spoznávanie Indonézie cez tradičný tanec a kultúru na ostrove Jáva. Bude to o ľuďoch, ľudskom druhu orang biasa, životnom prístupe, prekvapeniach a ponaučeniach, z ktorých človek dokáže načerpať mnoho kreatívnej inšpirácie. O tom všetkom a tiež o výrobe vína z ryže, výpravách po sopkách, nongkrongu, indonézskom minimalistickom bývaní a štýle pelan-pelan Vám povie cestovateľka Micha Mydlová.
(fyi: v Indonézii som študovala cez program Darmasiswa v meste Yogyakarta)

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
22. októbra 2018 o 18:00
Koniec:
23. októbra 2018 o 22:00
Cena:
6€ - 15€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik
Gorkého 2
Košice, 04001 Slovakia (Slovak Republic)
Menu