Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Košiciach

18. marca 2019 o 18:00 - 22:00

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v košickej Tabačke.

Dozvieš sa, ako zodpovedne cestovať, objavíme autentické Rusko spolu s transibírskou magistrálou, ale aj desať rokov života v Číne a jej pravú tvár –  slávne, skryté, jej pekné, ale aj škaredé stránky spolu s Pavlom Dvořákom.

18:00 Dominika Hagarová a Veronika Šustáková
Zodpovedné cestovanie – veľká nuda či boom v spôsobe cestovania?

Zodpovednosť. Viacerým z nás sa zježia pri tom slove okrem chlpov ešte aj vlasy na hlave. Môže vôbec ísť zodpovednosť dokopy s ťažkou pohodou a slobodou cestovania? Tomu ver! Zodpovednejšie cestovanie vie urobiť z potuliek svetom autentickejší a zmysluplnejší zážitok. Nie je to vôbec cesta zarúbaná mať pozitívny vplyv na svet počas cestovania!

Dominika Hagarová – Po pôsobení v Indii napísala zodpovedného cestovného sprievodcu “Travel around Darjeeling” zameraného na vidiecke oblasti a vzdelávanie cestovateľov. Aktuálne je učiteľkou v programe Teach for Slovakia, kde spolu s Veronikou Šustákovou pracujú na prepájaní vzdelávania so zodpovedným cestovaním.

Veronika Šustáková – Výskum v Indii zamerala na vplyv spirituálneho turizmu na mladých ľudí. Udržateľný životný štýl implementuje aj do cestovania. Spolu s Dominikou Hagarovou založili vzdelávací web NOtrouble GOtravel zameraný na zodpovedné cestovanie. Aktuálne je učiteľkou v programe Teach for Slovakia.

WEB

19:15 – 19:30 prestávka

19:30 Lenka Siváková – 1000 km od Moskvy a ďalej

Učila som angličtinu v malom meste v strede ruskej tajgy, 1000km od Moskvy. Na presun som pravidelne využívala transibírsku magistrálu a v lete som ňou precestovala 5000km ku Bajkalu až do Ulan-Ude.
Ak by ste mali záujem, mohla by som porozprávať o mojich zážitkoch z ozajstného Ruska a o tom, ako lacno precestovať transibírsku magistrálu.

20:30 – 20:45 prestávka

20:45 Pavel Dvořák – Desať rokov v Číne

Keď som išiel prvýkrát v roku 2009 do Číny, nevedel som do akej krajiny idem. Vkročil som do neznáma. Mal som len jedno očakávanie. Že sa mi tam bude páčiť a že tam pravdepodobne zostanem. Oboje sa splnilo.
Za chvíľu to bude desať rokov čo v Číne žijem. Viac ako polovicu každého roka trávim na cestách po tejto obrovskej krajine. Spoznávam všetky jej zákutia. Slávne, ale aj skryté. Jej pekné, ale aj škaredé stránky. Neustále zbieram príbehy ľudí Číny. A presne takú Čínu vám v mojej prednáške ukážem. Krásnu, pestrú, nedokonalú a ľudskú.
Počas besedy premietam autorské fotografie, videá a cestovateľské filmy z najkrajších miest Číny. Po besede si môžete kúpiť knižky z rodinného Vydavateľstva Rak, na ktorých sa fotograficky podieľam.

Pavel spolupracuje aj s CK Alchemy travel.

WEB

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
18. marca 2019
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Tabačka Kulturfabrik
Gorkého 2
Košice, 04001 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu