Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Humennom

5. apríla 2019 o 18:00 - 20:30

5€

Cestovateľský festival Cestou necestou v centre voľného času Dúha v Humennom.

Jedna z najlepších slovenských blogeriek Alex sa podelí zo zážitkami zo svojej mesačnej cesty po ostrovoch Maldiv, Dominika a Veronika nám porozprávajú o svojich zážitkoch nielen z Indie a prečo je dôležité správať sa zodpovedne aj na cestách.

Program

19:10 Alexandra Kováčová – Maldivy, život miestnych ľudí vs. rezorty

Väčšina ľudí navštevuje Maldivy tak, že si užívajú drahé all inclusive rezorty. Tam však vôbec neprídu do styku s miestnymi ľuďmi a ich kultúrou, a tak o tom, aké Maldivy v skutočnosti sú, nemajú ani predstavu. Akí sú miestni ľudia? Čím sa líšia od Indov či Srílančanov? Čomu sa denne venujú a čím sú jedineční? Alex strávila na Maldivách mesiac, a to na 12 rôznych ostrovoch a porozpráva nám svoje zážitky z tohto raja na zemi.

19:00 – 19:10 prestávka

19:10 Dominika Hagarová a Veronika Šustáková
Zodpovedné cestovanie v Indii aj po svete – veľká nuda či boom v spôsobe cestovania?

Zodpovednosť. Viacerým z nás sa zježia pri tom slove okrem chlpov ešte aj vlasy na hlave. Môže vôbec ísť zodpovednosť dokopy s ťažkou pohodou a slobodou cestovania? Tomu ver! Zodpovednejšie cestovanie vie urobiť z potuliek svetom autentickejší a zmysluplnejší zážitok. Nie je to vôbec cesta zarúbaná mať pozitívny vplyv na svet počas cestovania!

Dominika Hagarová – Po pôsobení v Indii napísala zodpovedného cestovného sprievodcu “Travel around Darjeeling” zameraného na vidiecke oblasti a vzdelávanie cestovateľov. Aktuálne je učiteľkou v programe Teach for Slovakia, kde spolu s Veronikou Šustákovou pracujú na prepájaní vzdelávania so zodpovedným cestovaním.

Veronika Šustáková – Výskum v Indii zamerala na vplyv spirituálneho turizmu na mladých ľudí. Udržateľný životný štýl implementuje aj do cestovania. Spolu s Dominikou Hagarovou založili vzdelávací web NOtrouble GOtravel zameraný na zodpovedné cestovanie. Aktuálne je učiteľkou v programe Teach for Slovakia.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
5. apríla 2019
Čas:
18:00 - 20:30
Cena:
5€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Centrum voľného času Dúha
Námestie slobody 48
Humenné, 06601 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu