Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

NOVÝ TERMÍN ČOSKORO! Cestovateľský festival Cestou necestou v Humennom

20. apríla o 18:00 - 30. apríla o 21:00

5€

PODUJATIE 11.3.2020 v Humennom je  z dôvodu  rozhodnutia krízového štábu SR vo veci ZÁKAZU ORGANIZOVANIA AKÝCHKOĽVEK KULTÚRNYCH, ŠPORTOVÝCH, ČI INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ NA CELOM ÚZEMÍ SR, DOČASNE ZRUŠENÉ!

PRACUJEME NA NÁHRADNOM TERMÍNE, KTORÝ VERÍME, ŽE BUDE ZNÁMY ČOSKORO.

PROSÍM SLEDUJTE NÁŠ WEB, ALEBO FACEBOOK PRE AKTUÁLNE INFORMÁCIE!

 

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v priestoroch centra voľného času Dúha.

Aké je to precestovať nádherné Jordánsko krížom krážom, ale aj mega vtipný cestovateľský stand up s Filipom a jeho zážitkami z Thajska.

Program

18:00 Aďka Turanská – Jordánsko, krajina ako z Tisíc a jednej noci

Z pomedzi arabských krajín je Jordánsko niečo ako u nás v Európe Švajčiarsko. Aj čo sa týka bezpečnosti. Navštíviť ho je skoro ako cestovať v čase a ocitnúť sa na miestach dýchajúcich históriou a prírodou tak autentickou, jedinečnou a rozmanitou, že si pripadáte ako v rozprávke. Staroveký Jerash, križiacke pevnosti, Ammán a jeho rôzne tváre, púštne hrady ako dedičstvo raného islamu, Madaba a prvá mapa Blízkeho východu, bájne mesto Petra, pri vstupe do ktorého človek zabúda, v ktorom storočí žije. A samozrejme púšť Wadi Rum – mesačné údolie s nádhernými horami, kaňonmi a piesočnými dunami, ktoré je najfarebnejšou púšťou Blízkeho Východu.
Aký je život beduínov? Oplatí sa v Jordánsku navštíviť Červené more? Je biblický príbeh o mestách Sodoma a Gomora skutočný? Dá sa plávať v Mŕtvom mori? Je bezpečné cestovať do Jordánska aj na vlastnú päsť?
Ak sa vám hlavou víria podobné otázky, príďte si vypočuť rozprávanie Aďky, ktorá sa do Jordánska zaľúbila hneď na prvý pohľad a na cesty touto arabskou krajinou sa vybrala aj úplne sama.

19:30 – 19:40 prestávka

19:40 Filip Lehotský – “Jánošík” na úteku v Thajsku

Za koľko predá thajská mama svojho syna gayovi? Čo si predstavujú mnísi, aby odolali prostitútkam? Naozaj Thajčanky vedia strieľať pingpongové loptičky vagínou? Koľko zarobí 10-ročný boxer za jeden zápas? Filip Jánošík opäť mapuje a spoznáva krajinu svojským spôsobom. Práve v Thajsku trávi 5 týždňov, počas ktorých žil s mníchmi v kláštore, 4 hodiny denne trénoval muay thai s domácimi boxermi a zistil, že Bangkok je naozaj mesto hriechu. Ak Coronavirus dopraje, Filip sa vráti o všetkom porozprávať a… ako vždy… nevynechá nič. Jeden z našich najvtipnejších prezentujúcich nenechá ani jedno oko suché! 🙂

Dominika Hagarová – Po pôsobení v Indii napísala zodpovedného cestovného sprievodcu “Travel around Darjeeling” zameraného na vidiecke oblasti a vzdelávanie cestovateľov. Aktuálne je učiteľkou v programe Teach for Slovakia, kde spolu s Veronikou Šustákovou pracujú na prepájaní vzdelávania so zodpovedným cestovaním.

Veronika Šustáková – Výskum v Indii zamerala na vplyv spirituálneho turizmu na mladých ľudí. Udržateľný životný štýl implementuje aj do cestovania. Spolu s Dominikou Hagarovou založili vzdelávací web NOtrouble GOtravel zameraný na zodpovedné cestovanie. Aktuálne je učiteľkou v programe Teach for Slovakia.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
20. apríla o 18:00
Koniec:
30. apríla o 21:00
Cena:
5€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Centrum voľného času Dúha
Námestie slobody 48
Humenné, 06601 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou
Menu