Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Expedičná kamera v Žiline

24. februára o 18:00 - 21:30

6€
5 filmov plných dobrodružstva, domorodých kmeňov, divokej vody, behu i surfovania.
Barabášov Tieň Jaguára z amazonskej džungle, o živote surferov na Kube i nomádskeho chlapca v Mongolsku uprostred tuhej zimy, zjazd rieky Sary Jaz v Kirgizsku i dokument o B7 – Beyskydskej sedmičke – 95 kilometrov, ktoré Ti zmenia život
Program

18:00 Tieň Jaguara

Slovensko, 2018; 57 minut; Pavol Barabášm trailer

Štyria priatelia sa vybrali na neistú cestu proti prúdu amazonských riek. Prešli cez tajomné pohorie, ktorým okrem Indiánov ešte nikto neprešiel. Dostali sa tak do ich sveta, založeného na úcte k vlastnému spoločenstvu. Indiáni veria, že poškodiť prales znamená poškodiť seba samých. Jedni z posledných prírodných Indiánov na tejto planéte prijali odvážlivcov do svojej osady a umožnili im spoznať a autenticky zachytiť jednoduchosť svojho bytia a priniesť tak dôležité poznanie.

19:00 Surf Cuba

Kanada, 2018; 15 minút, Jacob Oster, španielsky, české titulky, trailer
Komunistický režim slobodu obyvateľov Kuby z velkej miery potláča. Napriek tomu sú Kubánci jedni z tých ľudí, ktorí vedia nájsť v živote šťastie aj tam, kde nie je. Kubánci vynikajú v baseballe, futbale, alebo v boxe. Poloha a podnebie krajiny sú ideálne pre surfovanie, pobrežie Kuby je dlhé skoro 3 000 km.
Lenže v celej krajine nie je ani jeden surferský obchod, takže z 11 miliónov obyvateľov sa tomuto športu venuje len 150 surferov, pre ktorých je každá vlna nielen adrenalín, ale taktiež aj kúsok osobného odboja.

OCENENIE: Official Selection Coast Film Festival, Official Selection Kendal Mountain Festival

19:15 Boy Nomad

Kanada, 2018; 21 minút; Niobe Thompson; mongolský, české titulky,, trailer
Deväťročný Janibek žije s rodinou v mongolskej časti pohoria Altaj. Jeho nejväčšou vášňou sú jazdecké preteky, pri ktorých dokáže na svojom koni predbehnúť aj oveľa starších chlapcov. Táto zima je ale iná, príde veľký mráz a hrozí, že rodina nomádov príde o to nejcennejšie, čo má, o zvieratá. Preto sa muži vydávajú na cestu za pastvinami a rada je tentokrát aj na Janibekovi. Každý schopný jazdec je potrebný a z chlapca sa tak behom okamihu musí stať muž, ktorý sa postará v drsných podmienkach o rodinu a o dobytok, a až v druhej rade o seba.
19:40 – 20:00 prestávka

20:00 Sary Jaz

Austrália, 2017, 15 minút, Adrian Kiernan, anglicky, české titulky, trailer

V tomto filme sa toho veľa nenakecá. Nikto nenarieka, že zmrzne alebo umrie hladom, nehrá dramatická hudba, nikoho nezachraňuje vrtúlnik. A to napriek tomu, že zjazdenie rieky Sary Jaz v pohorí Tian Shan je dosť extrémnou výzvou, a to nielen vodáckou. Pereje odľahlej rieky s prietokom až 400m 3 /s sú nebezpečné a nečitateľné. Samotnému zjazdeniu predchádza 100 km dlhý trek s kajakmi na chrbtoch, po dojazde čakajú vodákov ešte 4 dni lezenia a pochodu cez hory naspäť do civilizácie. Väčšina členov expedície to nazýva najťažším zážitkom v živote, ale pred kamerou je vidieť len nadšenie z toho, čo robia v živote najradšej.

20:15 B7 – 95 kilometrov, ktoré ti zmenia život

Česká republika, 2019, 51 minút, Radim Grzybek, český jazyk, trailer

Výkladový slovník vraví, že expedícia sa rovná výprava, spravidla k výskumným účelom. Výprava je tento extrémný bežecký pretek celkom určite. Zároveň si môžete byť istý, že fyzické vyčerpanie vás naučí mnohému. Snímok o B7 predstavuje históriu a zákulisie preteku, ale zároveň prenesie divákov priamo na trať očami bosého bežca s obrovským odhodlaním, očami víťazov, ktorí podávajú na trati unikátne športové výkony. A tiež očami odvážnych turistov, ktorí sa rozhodli dokázať si, že majú vôľu silnejšiu ako nohy. Tak čo, už uvažujete, aký bude váš vlastný zážitok?
Beskydská sedmička
Pred 11timy rokmi vznikol v Beskydách fenomén. Extrémný pretek, ktorý na trati dlhej necelých 100 km spojuje 7 beskydských vrcholov. Doterajší rekord trati drží Marek Causidis s časom 11hod a 17 min, časový limit pre doknčenie je ale 29 hodín. Zakladateľom preteku je Libor Uher, šporotovec a horolezec. Ani on, ani nikto iný by neveril, že za pár rokov sa z nápadu prejsť celý hrebeň na jeden záťah, stane tak populárna akcia. Kapacita preteku je 3000 bežcov a štartovné je vypredané behom niekoľkých minút od spustenia registrácie. Zaujímá vás prečo?

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
24. februára
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Smer 77
R. Zaymusa 72/8
Žilina, 01001 Slovakia (Slovak Republic)
Menu