Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Expedičná kamera 2022 v Bratislave – podujatie zrušené!

28. apríla 2022 o 18:00 - 22:00

Priatelia je nám veľmi ľúto, že udalosť musíme z technických problémov na strane partnerského priestoru zrušiť. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vás na našich podujatiach v budúcnosti.

 

Expedičná kamera v Bratislave
Druhé premietanie – 5 filmov plných dobrodružstva

Zľaňovanie najvyšších vodopádov sveta v Barabášovom filme Salto je kráľ, kajakovanie v Angole, príbeh o hľadaní odvahy počas behu z Dukly na Devín, výstup Máru Holečka v Peru i plnenie snov v Kanade.

Vstupenky a pandemické opatrenia nájdete celkom dole na tejto stránke.

Program

18:00 Salto je král

Barabáš, Slovensko, 63 minút

Najvyššie vodopády sveta a ich zlaňovanie. Čo si pod tým predstaviť? Neskutočnú scenériu, adrenalínový zážitok alebo div sveta, ktorý bežný smrteľník nepresiahne? A predsa existuje partia kamarátov, fanatikov a bláznov, ktorá nepostihnuteľnú kategóriu ovláda takmer dokonale. Ich spoločnou výzvou je objaviť, dosiahnuť a splynúť s nespútanými vertikálnymi živlami. Cesta k nim predstavuje často výpravy do neznáma, kde ani najdôslednejšia príprava negarantuje tušený cieľ. Jedinou ich istotou je sila priateľstva, maximálna dôvera a cit spolupatričnosti. Bude to však stačiť na prejdenie najvyšších vodopádov sveta?

Trailer

19:05 KWANZA topící se diamant Angoly

Nový Zéland, 30 minút

Dvojnásobný olympionik Dawson, Jihoafričan Dewet Michau a britský vodák Jake Holland cestují hluboko do srdce válkou zničeného jihoafrického státu. Bojují s nemilosrdným počasím a kilometry nezmapovaného terénu, aby se stali jedněmi z prvních kajakářů, kteří zažijí nebezpečné peřeje řek Keve a Kwanza.

Trailer

19:35 Nájdem odvahu

Viliam Bendík, Slovensko, 37 minút

Lenka Vacvalová hľadá odvahu zabehnúť najdlhšiu turistickú trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Devína s prevýšením viac ako 31 km. Zakladá TÍM ODVAHY na pomoc deťom s rakovinou a v máji 2019 vyráža z Duklianskeho priesmyku na dlhú cestu na Devín. Na Ceste hrdinov SNP však nájde oveľa odvážnejšie ženy ako je ona sama. Ženy, ktoré stáli tvárou v tvár smrti počas Slovenského národného povstania a museli hľadať odvahu v situáciách, ktoré si dnes nevieme ani len predstaviť. Nakoniec zažije uprostred nádherných slovenských hôr to najcennejšie – ľudskú dobrotu a spolupatričnosť.

Trailer

20:10 – 20:25 prestávka

20:25 Boys 1970

Česká republika, 52 minút

Poslední květnový den roku 1970 se při zemětřesení odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte a v podobě laviny, ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970. Marek Holeček a Radoslav Groh v roce 2019 vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte a na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli, ji pojmenovali Boys 1970

Trailer

21:17 Kripl trip

Česká republika, 17 minút

Dva čeští hendikepovaní bikeři si plní svůj sen. Vydávají se do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě. Návštěva jim umožní zajezdit si na vyhlášených trailech a poznat, jak se liší přístup k hendikepovaným sportovcům v České republice a v Kanadě.

Podujatie bude podľa pandemických opatrení, ktoré budú počas podujatia aktuálne.

Podrobnosti

Dátum:
28. apríla 2022
Čas:
18:00 - 22:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kafe Nervosa
Zámocká 30
Bratislava, 81101 Slovakia (Slovak Republic)