Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Prievidzi

13. novembra 2019 o 18:00 - 22:00

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou prinesie do Prievidze 2 inšpirujúce prezentácie.

Aké je to paraglidovať a liezť na Antarktíde? Juraj Koreň predstaví projekt Seven Virgin Summits, v ktorom spolu s Mišom Sabovčíkom plánujú vyliezť a paraglidovať na 7 vrcholoch na 7 kontinentoch, kde ešte doposiaľ nik nebol. V druhej prezentácii prejdeme takmer 4000 kilometrov peši v národných parkoch USA a Kanady. Prídete v celých botách alebo v teniskách? Bude to večer plný inšpirácie.

Program

18:00 Juraj Koreň – Seven Virgin Summits, part Antarktida

Spoločný projekt Miša Sabovčíka a Jura Koreňa spája lezenie a paragliding na siedmich svetadieloch. Prvý panenský vrchol vyliezli a nasledne zleteli v Antarktíde v januári 2018. Takmer mesačné snaženie a spoznávanie záludností znamená kopec zážitkov a krásnych záberov.

19:15 – 19:30 prestávka

19:30 Michal Knitl – Pacifická hrebeňovka a turistika v kanadských Rockies

Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Začal som 8.4. na hraniciach s Mexikom. Vybral som si dobrý rok. Rok, keď napadlo najviac snehu za 25 rokov. Cez 5 týždňov som šlapal v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili sme skupiny a spolu sme hľadali miesta, kde rieky prekročiť. Za zasneženou Sierrou prišla nížinatá časť, komáre, horúčava, ďalšie zničené tenisky. Po troch mesiacoch a polovici trailu som sa rozhodol, že celú túru nedokončím. Vyberiem si len tie najkrajšie úseky, výjdem na hory, ktoré oficiálna túra iba obchádza a pôjdem aj do Kanady. Celkovo som za 5,5 mesiaca prešiel 3800+ kilometrov. V prezentácii sa dozviete:
– pohodový prechod cez púšť
– prvý slovenský prechod zasneženej Sierry
– výstupy na vrcholy Mt. Shasta, South Sister, Mt. Adams a do základného táboru Mt. Rainier a vyhliadka Mt. Hood
– to najlepšie z Oregonu a Washingtonu
– prvý slovenský prechod sekcie C z GDT (Great Divide Trail) v kanadských Rockies (220 km za 6 dní)
– turistika v okolí Vancouveru a Whistleru (Baden Powel Trail, Howe Sound Crest Trail, The Black Tusk, Panorama Ridge, Brandywine mountain, Rohr lake)
– High Sierra Trail (Sequoia National Park), výstup na Mt. Whitney a prejdenie Sierry po druhýkrát, bez snehu (v lete), až do Yosemitov (6 dní: výstup na Cloud Peak, Half Dome a ďalšie túlanie sa 🙂
– navštívime aj Bristlecone pine s tisícročnými skrútenými stromami i Redwoods so stromami tak vysokými, že na vrchol ani nedovidíme 🙂
– zistíte ako získať povolenie (registrácia pre rok 2020 bola otvorená 29.10., tak pozrite, aké sú voľné termíny na: https://www.pcta.org/) a tiež si povieme o ultraľahkej výbave.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
13. novembra 2019
Čas:
18:00 - 22:00
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Art point
M.R.Štefánika 1
Prievidza, 97101 Slovakia (Slovak Republic)
Menu