Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestou necestou v Košiciach

22. novembra 2022 o 19:00 - 22:00

7€

Srdečne Vás pozývame na skvelé prednášky dvoch z našich najlepších prezentujúcich do košickej Auly Kostlivého. Super energetická bomba Mili nám porozpráva o svojich zážitkoch z 8 rokov sólo cestovania po svete. Následne sa presunieme s fotografom Gabom na magický Island. Nič inšpiratívnejšie tak skoro neuvidíte, tak neváhajte a hybajte sa pozrieť. 🙂

19:00 Mili Konečná – Sólo cestovanie po svete, tipy – triky – dobrodružstvá

Ako precestovať svet dobrodružne, výhodne a najmä bezpečne ako sólo cestovateľka? Miladka nám porozpráva o strastiach, ale aj slastiach na jej potulkách svetom, o nehodách a nepríjemnostiach, ale aj o tom, ako sa im do budúcna vyhnúť. Objasní vám čaro couchsurfingu – prespávania u domácich zadarmo, a ako si vybrať toho správneho hosťujúceho. Ako sa presúva z miesta na miesto v exotických krajinách Karibiku, ale aj divokých džungliach Južnej Ameriky, ako sa komunikuje s domácimi v Ázii, alebo ako zvláda stopovanie na najodľahlejších miestach našej planéty. Prednáška plná zaujímavých informácií od jednej z našich najlepších prezentujúcich cestovateliek.
20:00 prestávka

20:15 Gabo Antal – Magický Island

Ako fotograf som vždy sníval o dychberúcich záberoch z krajiny ľadu a ohňa. Chcel som však spoznať Island z prvej ruky, nie len ten z turistických príručiek. Byť v bezprostrednom kontakte s domácimi a spoznať ich mentalitu. A tak vám porozprávam, ako som sa zamestnal na Islande, precestoval ho krížom-krážom a zažil úžasné zážitky, aké sa inde zažiť nedajú. Korona zariadila, že som si to zopakoval a strávil tak na Islande spolu 8 mesiacov počas dvoch rokov. Prezradím vám prečo si Islanďania myslia, že Slovensko, to je tam niekde, kde sa pije veľa vodky, prečo si pred rande Islanďania musia skontrolovať svoj rodokmeň, aby náhodou nešli na rande so svojím príbuzným, ponoríme sa do najlepších teplých prameňov, budeme pozorovať polárnu žiaru, stanovať pri vodopádoch, obídeme Island dodávkou, starou Yariskou, ale aj najväčšími džípmi prebrodíme divoké rieky a mnoho ďalších vtipných aj vážnych zaujímavostí.
Gabo Antal Magický Island
Gabo Antal Magický Island

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
22. novembra 2022
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
7€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Aula Kostlivého UPJŠ
Dr. Kostlivého 1
Košice, 04001 Slovenská republika

Organizátor

OZ Cestou necestou