Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestami necestami #43 – Nepál a India

18. októbra o 18:00 - 21:00

7€ - 17€

Srdečne vás opäť pozývame na inšpiratívne cestovateľské prednášky do nového priestoru coworkingu SPACE UP na Záhradníckej ulici v Bratislave. Janko a Matej Vám porozprávajú o Nepále a Indii.

18:00 Ján Košiar – Putovanie Nepálom – Everest base camp + 3 passes trek

Ahoj dobrodruh, pútnik, milovník prírody a horskej turistiky. Pozývame ťa na prednášku o putovaní Himalájami častokrát v nadmorskej výške nad 4500m n.m., kde okrem jakov a sokolov robia spoločnosť už len vietor a všadeprítomné kamene… Spoločne sa ponoríme do nepálskej divočiny, najvyššieho pohoria sveta a jeho majestátnych 8-tisícoviek. Povieme si, ako to je s dopravou v krajine, aké chutné jedlá si dať. Praktické rady, čo si pobaliť, kedy vycestovať a koľko ťa vyjde takéto sólo putovanie v horách v Nepále ?

Prednášajúci Ján Košiar – cestovateľ, lektor jogy a dobrodruh. Rád spoznáva nové miesta a objavuje nové trasy. Miluje cestovateľské výzvy a trekovanie v horách. Tomuto koníčku sa venuje intenzívnejšie posledných 7 rokov a precestoval 44 krajín sveta. Nepál je jeho srdcovkou, kde strávil už viac ako pol roka svojho života, väčšinu času na rôznych trekoch v Himalájach. Ak ťa zaujíma téma vysokohorskej turistiky, rád sa pokocháš peknými zábermi a možno by si sa chcel/a niekedy vybrať do Nepálu, tak je táto prednáška pre Teba ako stvorená.

19:30 – 19:45 prestávka

19:45 Matej Peluha – Neturistická India

Vitajte v jednej z najrôznorodejších krajín sveta. V Himalájach sa povozíme skútrom po budhistických kláštoroch. Pozrieme sa na pálenie mŕtvol v špinavom Varanasi, ktoré je najposvätnejšie hinduistické mesto. Vyskúšame si turistiku v džungli počas monzúnov v najupršanejšej oblasti sveta. Ukážeme si tú menej známu Indiu, ktorá je pre náročnejších cestovateľov.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
18. októbra
Čas:
18:00 - 21:00
Cena:
7€ - 17€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

SPACE UP | Coworking & Events
Záhradnícka 95
Bratislava, 81102 Slovakia (Slovak Republic)