Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cesta okolo sveta za 124 dní + V kraji čarodejníkov

16. novembra 2020 o 18:00 - 22. novembra 2020 o 23:30

5€ - 23€

Tento týždeň máme pre vás prezentáciu o Ceste okolo sveta za 124 dní a príbeh reportérky, fotografky a videožurnalistky Janky Čavojskej o jej zážitkoch z Mexika.

Vstupenky nájdete celkom dole na tejto stránke.

Martin Kosák – Cesta okolo sveta za 124 dní

5 kontinentov a 16 krajín za 124 dní len s ruksakom – moja cesta okolo sveta, ktorú som dal za 4 mesiace a na ktorej som videl a zažil nezabudnuteľné veci.

Top zážitky: Šnorchlovanie s mantami na Bali, skydiving v Austrálií, jazda na koni v Patagónií, jazda na štvorkolkách v Peru

Navštívené krajiny: Srí Lanka, Singapur, Thajsko, Vietnam, Malajzia, Indonézia, Austrália, Nový Zéland, Juhoafrická Republika, Brazília, Čile, Argentína, Peru, Kolumbia, Kanada, Spojené štáty

Dĺžka prezentácie: 48 minút

O zážitkoch si môžete prečítať aj v Martinovom tlačenom cestopise.

Jana Čavojská – V kraji čarodejníkov (Mexiko)

Rituály šamanov z mesta Catemaco, ktoré majú pôvod v tradíciách, vo woodoo a santerii, privezených spolu s otrokmi z Afriky, a v španielskom katolicizme, a dokážu vraj liečiť, privolať šťastie aj zabiť. Jazdci na divokých koňoch a býkoch a obrovské sombrerá ich divákov. Tisíce piesní tradičných muzikantov mariači. A muše, tretie pohlavie etnika Zapotékov, muži, ktorí sa cítia byť ženami a túžia po láske heterosexuálneho muža, ktorá sa nikdy nemôže naplniť… Moja cesta Mexikom na začiatku pandémie.

Dĺžka prezentácie: 34 minút

Jana Čavojská: „Zaujímajú ma ľudia a ich príbehy kdekoľvek na svete vrátane konfliktných oblastí, krajín s komplikovaným medzinárodným statusom, prebiehajúcich kríz a katastrof. Pracovne som s fotoaparátom precestovala takmer sedemdesiat krajín, mnohé z nich opakovane. Robila som reportáže napríklad z Južného Sudánu, Haiti po zemetrasení, hranice s Islamským štátom, Iraku, Mjanmarsku, východnej Ukrajiny, rohingských utečeneckých táborov v Bangladéši, utečeneckej krízy v Európe, Indie, Gruzínska, z kenských slumov aj hôr, kde žije kmeň pôvodných obyvateľov a vláda ho chce vysťahovať kvôli národnému parku, zo smaragdových baní v Kolumbii, z neuznaných krajín ako Abcházsko, Náhorný Karabach, Podnestersko… Za reportáže aj fotografie som získala niekoľko ocenení.“

Ako bude fungovať online prednáška? Čítajte pozorne :).

  • Po úspešnej kúpe vstupenky uvidíte, že súčasťou kúpy je dokument. V ňom link na stránku, kde 5-10 minút pred časom premietania (teda medzi 17:50-18:00) dopíšeme heslo, vďaka ktorému otvoríte video. Tento link si uložte a potom, kedykoľvek po 18:00 sa môžete pripojiť a pozerať. Ak nestíhate byť načas za počítačom, nevadí. Prezentácia bude online až do doby, ako je uvedené na stránke podujatia.
  • Kód a prístupové údaje vám prídu aj emailom. V emaile ich nájdete na tomto mieste.
  • Videá máme zatiaľ natočené v predstihu a prístup k nim bude kedykoľvek počas stanovenej doby. Počas celého týždňa môžete písať otázky pre prezentujúceho. Odpovede prezentujúcich Vám zašleme po ich zodpovedaní, či už vo forme textu, audio alebo video súboru (link na kladenie otázok nájdete spolu s linkom pre video).
  • Ak by vám čokoľvek nešlo, píšte nám prosím na info@cestounecestou.sk.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
16. novembra 2020 o 18:00
Koniec:
22. novembra 2020 o 23:30
Cena:
5€ - 23€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Online prednáška