Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Cestovateľský festival Cestou necestou v Brezne

12. februára o 18:30 - 21:45

6€

Cestovateľský festival Cestou necestou v breznianskej Bombure.

Prednáška “CDT” trail na Slovensku! Najťažší a najdlhší (5000km) trek v USA, ktorý ešte žiadny Slovák nepokoril v podaní Pavela Sabelu (CZ)! Ale aj tisícky kilometrov sama cez Strednú Ameriku.

Program

18:30 Milada Konečná – Sama naprieč Strednou Amerikou

Mili začala svoje dobrodružstvá v Strednej Amerike Panamou. Odtiaľ sa presunula bádať krásy zelenej Kostariky, kde chvíľku pracovala ako dobrovoľníčka. Boardovanie sopky v Nikarague, kde sa nechtiac sa zaplietla do sporu s lokálnou políciou. Za pomoci miestneho rybára sa dostala z Hondurasu až do Salvadoru, kde stopovala s miestnymi. V Guatemale pozorovala vybuchujúcu sopku Volcán de Fuego a kvôli incidentu v pralese skončila v nemocnici. No a v Mexiku si už dopriala vytúžený relax pri Karibskom mori. Mili vám vyrozpráva ako sama zdolala nástrahy Strednej Ameriky a prežila nezabudnuteľné zážitky. A to všetko aj vďaka couchsurfingu a pomoci miestnych ľudí.

19:45 – 20:00 prestávka

20:00 Pavel Sabela (CZ) – “Continental Divide Trail” – 5000km naprieč USA

Continental Divide Trail je téměř 5000 kilometrů dlouhá pěší stezka ve spojených státech amerických a po celé délce kopíruje skalisté pohoří (Rockie Mountains.)
CDT je nejdelší a nejnáročnější trail v USA a ne náhodou je nazýván Embrance of Brutality (objetí brutalitou).

Po zdolání Pacific Crest Trailu (4260 km) v roce 2017 se Pavel Sabela rozhodl prožít další životní dobrodružství a projít pouště, zasněžená vysoká pohoří, lesy plné vysoké zvěře, orlů, grizzly medvědů, bizonů a losů.

Vidět “Divoký západ”, setkat se indiány a kovboji můžete i vy na přednášce, kterou Vás bude provázet sám autor.

Vstupenky

Dostupné vstupenky: 70
12.2.2020 Brezno - Vstupenka6,00 Vstupenka na podujatie. Predpredaj končí 2hodiny pred jeho začiatkom. Po tomto termíne bude možné kúpiť lístky aj na mieste za cenu 6 EUR asi 45 minút pred jeho začiatkom.

Prosím vyplňte všetky povinné polia.

Podrobnosti

Dátum:
12. februára
Čas:
18:30 - 21:45
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Bombura NKP
Nám. M. R. Štefánika 16
Brezno, 97701 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Menu