Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestami necestami #28 – Galapágy & Ekvádor a Kirgizsko

18. júna 2018 o 19:00 - 21:30

6€

Pravidelné 28. pokračovanie prezentácií Cestami necestami v bratislavskej Nervose. Zablúdime do národných parkov v Amazónii, no navštívime aj horské oblasti v Andách, vyberiem sa na túry cez zabudnuté miesta v Kirkisku a na záver nás čaká Darwinovská perla – Galapágy.

Program

19:00 Peter Dvorák – Za najväčšími korytnačkami sveta

Počas prezentácie predstavím rôzne tváre tejto malej juhoamerickej krajiny ležiacej na rovníku. Napriek pomerne malej rozlohe má určite čo ponúknuť: viacdňový trek v Andách, na ktorého konci nájdete krásne kráterové jazero s tyrkysovou farbou. Priaznivci adrenalínových športov by určite mali zavítať do horského mestečka Baňos, kde nájdu všetko od raftingu, canyoningu, zjazdu až po zip lines. Ekvádor má jedny z najdostupnejších národných parkov v Amazónii, ktoré sú svetoznáme svojou biodiverzitou, žiaľ ropný boom pomaly ukrajuje z ich rozlohy. A ako čerešnička na torte ležia približne tisíc kilometrov od pobrežia Galapágy, ostrovy kde sa budete cítiť ako v praveku. Pri bicyklovaní natrafíte na obrovské korytnačky a na plážach sa budete opaľovať vedľa krásnych leguánov morských. O najväčších zaujímavosťou tejto andskej krajiny Vám príde porozprávať…

20:10 – 20:30 prestávka

20:30 Michal Šváb – Pešia turistika v Kirgizsku

To, čo Kirgizsko stráca na hmatateľnej histórii, dobieha na úrovni nedotknutej prírody. V krajine s počtom obyvateľov ako Slovensko, no so štyrikrát väčšou rozlohou, sa rozhodne tlačiť nebudete. Na neoznačených horských trasách vás potešia i odtlačky kopýt v snehu.

WEB

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
18. júna 2018
Čas:
19:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kafe Nervosa
Zámocká 30
Bratislava, 81101 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map