Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici

19. novembra 2018 o 18:00 - 21:30

6€

V banskobystrickej Záhrade dnes večer uvidíte dve zaujímavé cestovateľské prezentácie. Ak máte radi zimu a výzvy, možno na vás čaká skvelá inšpirácia. Skupinka Slovákov sa pokúsila dostať na Elbrus, najvyššiu horu Európy (teda podľa toho, kde sa berie hranica medzi Európou a Áziou). Každopádne bez znalosti ruského jazyka to bolo celkom dobrodružstvo. Druhá prezentácia bude o ceste do Antarktídy, ktorá očarí svojou drsnou a nespútanou krásou. Cestou tam sa zastavíme aj v Čile v Ushuaii a národnom parku Torres del Paine. A na záver príde Rudo. Rudo vás isto zabavý :). A nielen to :).

Program

18:00 Alexandra Uhlárová – Ruské dobrodružstvo Elbrus

Ako to vyzerá, keď partia Slovákov ide do Ruska na vlastnú päsť. S cieľom zdolať najvyššiu horu Európy a precestovať Kabardsko-Balkársku republiku. Bez znalosti ruského jazyka.

19:00 Jano Macejka – Antarktída – vlastné zážitky

Fotografický a video materiál z mojej cesty po Antaktíde.
Zdokumentované Buenos Aires, Ushuaia, plavba loďou cez Drakeov prieliv, zážitky s ľadovcami, tučniakmi, kajakmi, stanovaním na ľadovci. Cesta naspäť cez Čile – Torres del Paine.

Prestávka

20:15 Rudolf Tisovský – Ázia na Pionieri – 1. časť (Slovensko – Kirgizsko)

Porozprávam o tom ako som si, na základe predchádzajúcich skúseností z Európy, optimisticky naplánoval 60-dňovú sólo cestu do strednej Ázie a späť na Pionieri – preťaženom motocykli, ktorý dosahuje maximálnu rýchlosť 55 km/h. Ako to celé dopadlo? Už názov trochu napovedá, že táto cesta nebola ukončená a bude mať pokračovanie. Avšak už prvých 7200 km pomalého cestovania na východ prinieslo množstvo zážitkov… verím, že Vás nielen inšpirujú ale aj pobavia. A pre tých, čo majú radi improvizované opravy prinesiem aj hmotné prekvapenie 🙂

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
19. novembra 2018
Čas:
18:00 - 21:30
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Záhrada CNK
Námestie SNP 16
Banská Bystrica, 97401 Slovakia (Slovak Republic)
Menu