Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

NOVÝ TERMÍN ČOSKORO! Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici

1. septembra o 18:00 - 11. septembra o 21:45

6€
PODUJATIE 11.3.2020 v BB  z dôvodu  rozhodnutia krízového štábu vo veci ZÁKAZU ORGANIZOVANIA AKÝCHKOĽVEK KULTÚRNYCH, ŠPORTOVÝCH, ČI INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ NA CELOM ÚZEMÍ SR BOLO DOČASNE ZRUŠENÉ!
PRACUJEME NA NÁHRADNOM TERMÍNE, KTORÝ VERÍME, ŽE BUDE ZNÁMY ČO NAJSKôR.
PROSÍM SLEDUJTE NÁŠ WEB, ALEBO FACEBOOK O AKTUÁLNEJ SITUÁCIÍ!

 

 

Festival Cestou necestou v Banskej Bystrici.
V Múzeu SNP navštívime Pygmejov, ale aj horské gorily v africkej Ugande, stretnutie s nomádmi v turistami ešte nedotknutých oblastiach Iránu, ale predstaví sa ja reprezentant SR vo freeride – Ján Tajboš.

PROGRAM

18:00 Stanislav Kaľavský – Snehová metelica 37 km od rovníka

V Ugande som mal možnosť pozorovať gorily horské v pralese Bwindi. Gorilí samec sa na privítanie na nás vyrútil z hustého krovia, ale keď sme sklopili oči a urobili pár krokov dozadu, ukľudnil sa a strpel nás v blízkosti svojich troch samíc. V Bwindi som sa stretol aj s Pygmejmi národa Batwa, ktorí ma privítali vo svojej osade, ukázali mi obydlia, bylinky, zbrane, masky, bubny, a dokonca sme si aj spolu po divožsky zakrepčili. S mojimi ugandskými sprievodcami sa mi podarilo vystúpiť na jeden z vrcholov pohoria Rwenzori, kde sme zažili snehovú metelicu. Snehu napadlo po kolená. V pralese Kibale som sa aj s mojimi dvomi sprievodcami stal na chvíľu členom skupiny šimpanzov. Pralesom nás viedol múdry dominantný samec a ja som sa cítil ako Homo erectus

19:10 – 19:25 prestávka

19:25 Ján Tajboš – Freeride lyžovanie

Predstavenie športu a ako fungujú preteky svetovej serie FWQ, prezentácia pár zaujímavých miest ktoré som navštívil prostredníctvom fotiek a krátkych videí.

Top zážitok: Lyžovanie na Sibíri pri jazere Bajkal
Jano je reprezentant Slovenska vo freeride serie Freeride World Qualifier a ambasadorom lyží značky DPS-skis, ktoré prinesie ukázať.

Vidět “Divoký západ”, setkat se indiány a kovboji můžete i vy na přednášce, kterou Vás bude provázet sám autor.

20:15 – 20:30 prestávka

20:15 Michal Žiačik – IRÁN a cesta k Nomádom

Mesiac cestovania po Iráne bol pre mňa silný zážitok a patrí k mojim najobľúbenejším. Púštna krajina je veľmi zaujímavá a meniaca sa v priebehu pár hodín. Mestá, ktoré boli najdôležitejšie na hodvábnej ceste sú dodnes okúzľujúce a jedinečné svojou architektúrou. Krajina je ešte stále nedotknutá turizmom, ale už za pár rokov sa to zmení. Stretnutie nomádov – quashqai a nezabudnuteľné zážitky v ich komunite. Nádherné nedotknuté horstvá, ale aj opustené pláže. Pri cestovaní po svete som spoznal veľa kultúr a ľudí, ale naozaj tí najsrdečnejší, priateľskí a jednoznačne najbližší môjmu srdcu žijú práve v Iráne – Peržania.

Vstupenky

Tickets are no longer available.

Podrobnosti

Začiatok:
1. septembra o 18:00
Koniec:
11. septembra o 21:45
Cena:
6€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Múzeum SNP
Kapitulská 23
Banská Bystrica, 97559 Slovakia (Slovak Republic)
Menu