Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestovateľský festival Cestou necestou v Banskej Bystrici

31. januára 2018 o 18:00 - 1. februára 2018 o 22:00

6€ - 11€

Cestovateľský festival Cestou necestou v bystrickej Záhrade CNK.

Prevezieme sa spoločne na 40 ročnej Ávii krížom cez Južnú Ameriku. Vyskúšame si, aký môže byť život na Novom Zélande, surfovanie a zabudnuté pláže na filipínskom ostrove „Siargao“. Pozrieme sa, čo všetko je možné aj nemožné v Japonsku. Neuveriteľnými scenériami nás prekvapia Faerské ostrovy. A pre tých, ktorým chýba sneh, je nachystané skialpové dobývanie iránskych kopcov.

31.1.2018 Program

18:00 Vojtěch Wertich – Aviou Južnou Amerikou

Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti “magory” dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku. Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

19:30 – 19:45 prestávka

19:45 Lukáš Lajgut – Čo tak skúsiť život na Zélande?

Padlo rozhodnutie – ide sa na Zéland! Nie na chvíľu, ale tak poriadne, s pracovnými vízami a životnými výzvami. Prácu, byt, priateľov nechávam tu v srdci Európy a vyrážam… možno sa ešte vrátim po roku zase domov, možno už len na dovolenku pozrieť rodičov. S poslabšou angličtinou, našetrenými dukátmi a nie práve s extra schopnosťami zručného domáceho majstra vyrážam/e do sveta s pocitom, že cesta je výzva a konečný cieľ neznámy… hlavne, že je tam krásne a to teda veru je.

20:45 Peter Ondriaš – Japonsko: Netradičné zážitky z krajiny vychádzajúceho slnka

Japonsko, to nie je len sushi, ramen, saké, geishe, zen záhrady, či Pikaču. Krajina vychádzajúceho slnka ponúka podstatne viac, ako je možné natlačiť do klasického dovolenkového výletu. Počas našej ročnej cesty Áziou sme venovali Japonsku 48 dní a medzi najnetradičnejšie zážitky patrili ostrovy mačiek, zajacov, grand sumo turnaj, nočný výstup na Mt. Fuji, prírodné onseny, ostrov Jamesa Bonda… Jednoducho pecka.
facebook

1.2.2018 Program

18:00 Dáša Devečková a Martin Chomo – Rok života na tichomorskom ostrove

Nádherná príroda, ostrovný život vysmiatych ľudí, raj surférov a domov tých najlepšách tuniakov tzv “Bali spred 30 rokov” … Flipínsky ostrov Siargao.
www.hybajcestovat.sk

19:00 – 19:15 prestávka

19:15 Miroslav Peťo – Za skialpom do Perzie

V prezentácii priblížime skialpinistické zážitky z Iránu, kde sme spolu s kamarátom Robo Vrlákom pôsobili v máji 2016. Počas troch týždňov sme pôsobili v horách nad Teheránom, kde sa nám podarilo zlyžovať viacero zaujímavých kopcov, vrátane najvyššieho Damavandu (5670 m). Skialpové dobrodružstvá doplníme lezeckými a cestovateľskými zážitkami a postrehmi z tejto pre nás ešte stále exotickej destinácie.

www.miropeto.sk

20:15 – 20:30 prestávka

20:30 Patrik Paulínyi – Faerské ostrovy

Na Faerských ostrovoch sme strávili dokopy 12 dní, počas ktorých sme prešli 5 ostrovov. Panenská príroda, krásne dedinky, fotogenické miesta, o ktorých rád porozprávam. Množstvo fotiek, zážitkov a krátke (3-minútové) video.
www.patrikpaulinyi.com
facebook

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Začiatok:
31. januára 2018 o 18:00
Koniec:
1. februára 2018 o 22:00
Cena:
6€ - 11€
Udalosť Kategória:
Menu