Michal Knitl – 5000 km po vlastných

Na tejto stránke nájdete 2 prezentácie, ku ktorým ste dostali kód emailom, alebo v PDF pri kúpe. Pacifická hrebeňovka je prvá, nižšie nájdete video k turistike v Európe. Pod ním je link na formulár, kam môžete písať svoje otázky, na ktoré vám na konci týždňa zodpoviem a odpovede pošlem na email. Celkom dole je aj formulár, kde môžete ohodnotiť, ako sa vám prezentácie páčili a čo vás čaká o týždeň 😉 Happy trails 🙂

Pacifická hrebeňovka a kanadské Rockies

Pacifická hrebeňovka je túra dlhá 4265 km od hraníc Mexika po Kanadu, ktorú ľudia idú 4-6 mesiacov. Začal som 11.4.2019 na hraniciach s Mexikom. Vybral som si dobrý rok. Rok, keď napadlo najviac snehu za 25 rokov. Cez 5 týždňov som šlapal v snehu. Cez zasnežené sedlá, zamrznuté jazerá, stanovanie na snehu až kým sa začal topiť. Prekračovanie po pás hlbokých riek bolo ešte divokejšie ako hlboký sneh. Vytvorili sme skupiny a spolu sme hľadali miesta, kde rieky prekročiť… 5,5 mesiaca v prírode, 4000+ kilometrov peši a 5 párov tenisiek.

O ceste vznikol aj cestopis Pacifická hrebeňovka.

1000 km peši po Európe počas korony

Koronavírus priniesol zmeny do života väčšiny ľudí. Mal som ísť do sveta, ale nedalo sa. Prvé kroky viedli do Tatier, Slovenského raja a Fatry. Až tri dni po otvorení hraníc Francúzska som sa s priateľmi vydal na Korziku, kde sme prešli GR20. Hovorí sa o nej ako o najťažšej a najkrajšej túre Európy. A veru, GR20 prekvapí svojou náročnosťou každého. Neskôr som sa presunul do Chamonix, a prešiel som Tour de Mt. Blanc. Mesačný výlet som ukončil turistikou vo Švajčiarsku v okolí Adelbodenu a Interlakenu. O týždeň neskôr otvorilo hranice aj Nórsko. Oblasti Lyngen, Senja, Lofoty a Kvaloya na severe, ako aj túra pri nórsko-švédsko-fínskej hranici boli tým najfotogenickejším prostredím, v akom som kedy bol. Na záver sa pozrieme aj na tri septembrové dni do Dolomitov.

O zážitkoch si môžete prečítať aj v ebookoch: GR20 a Tour de Mont Blanc a 400 km peši za polárnym kruhom.

Ak budete mať akékoľvek otázky, píšte ich prosím do tohto formulára do konca týždňa. Odpovede zašleme na email, ktorý ste zadali pri kúpe vstupenky.

Budeme radi, ak nám napíšete ako sa vám prezentácia páčila.

Budúci týždeň máme pre vás film Mongolsko a Sibír od Bronco namiesto hotela

Ak sa vám prezentácia veľmi páčila a radi by ste naše aktivity v týchto časoch podporili nad rámec vstupného, budeme radi príspevkom na náš bežný účet, alebo prostredníctvom stránky ľudiaľuďom.sk alebo možno nájdete niečo zaujímavé v našom eshope (tričká, knižky, ebooky). Ďakujeme

Do pozornosti dávame aj článok Záhady a tajomstvá hradov a zámkov, od nášho partnera CzechTourism.

Menu