Tretia cestovateľská jeseň v Piešťanoch

Cestou necestou ponúkne autentické zážitky z celého sveta

Ako si užiť Juhovýchodnú Áziu s horúčkou dengue? Čo všetko skrýva púšť Taklamakan? Je Kuba iba pre bohatých turistov? Na tieto a ďalšie otázky ohľadom cestovania do exotických krajín dostanete odpovede na treťom ročníku festivalu Cestou necestou, ktorý sa uskutoční 22. novembra v klube ŽiWell.

Rozprávanie skúsených cestovateľov a dobrodruhov otvorí organizátor podujatia Michal Knitl so zážitkami z Indie a Nepálu. V týchto krajinách strávil spolu 9 mesiacov a za ten čas pozoroval  theyyam, pri ktorom sa bežní ľudia stávajú bohmi, išiel po stopách dalajlámu a dostal sa aj do jediného štátu Indie, kam treba špeciálne povolenie.

Potom bude Richard Jančovič hovoriť o tom, ako si užil Juhovýchodnú Áziu s horúčkou dengue. Jeho prvý výlet do tejto časti sveta sa zmenil na cestovanie s vysokými teplotami vďaka čomu si ho na Srí Lanke chceli nechať.

Peter Hoferek stopoval cez západnú Čínu a na vlastné oči videl, ako sa tamojší budovatelia snažia spraviť z Tibeťanov a Ujgurov spraviť národnostné menšiny v ich vlastnej krajine. Tento skúsený dobrodruh predstaví aj zakázané mesto ukryté v púšti Taklamakan.

Následne Igor Lopasovsky odpovie na otázku, či je Kuba iba pre bohatých turistov. Dá vám tipy, ako na tomto ostrove prežiť s rozpočtom pár eur na deň a ako spoznať reálnu Kubu.

Dopoludnie plné cestovateľských zážitkov ukončí rozprávanie Michaely Simočkovej o nepoznaných krásach Indonézie. Uvidíte azúrové more súostrovia Karimun Java, sopečnú planinu Dieng, najväčší budhistický chrám sveta Borobudur, tradičnou kultúrou žijúce mestá Solo a Yogya, a mnoho iných inakostí Jávy.

Podrobný program piešťanskej časti festivalu Cestou necestou nájdete na: našej stránke alebo na facebooku