Máš záujem pomáhať na cestovateľskom festivale Cestou necestou? Inšpiruj sa dobrovoľníckymi pozíciami, na ktoré by sme najradšej našli ľudí prioritne.

Dobrovoľnícke pozície v Bratislave

Asistent koordinátora dobrovoľníkov – stretávanie sa s novými potencionálnymi dobrovoľníkmi, zadeľovanie dobrovoľníkov do tímov, organizovanie teambuildingov a flashmobov – 2 voľné pozície, pomoc na 2-4 hodiny týždenne po celý rok

Asistent koordinátora sprievodných akcií – hľadanie vhodných sprievodných akcií pre festival – 2 voľné pozície, 2-4 hodiny týždenne najmä v mesiacoch september-apríl

Afterparty manager – bolo by pekné mať večer po dlhom festivalovom dni v Bratislave afterparty s prezentujúcimi, kde si v pohode sadneme a pokecáme. Len keďže kultúrak je otvorený iba do 22:00 a potom je veľa z nás unavených, nikdy sme nič také nezorganizovali. Ak však máš nápad, ako niečo také urobiť, pre prezentujúcich i dobrovoľníkov, nech sa všetci viac spoznáme, daj vedieť. Budeme radi :). Napíš svoj nápad a môžeš ho zrealizovať.

Kuchár – pre Bratislavu už máme predbežne 2 dobré duše variace výborné vegánske jedlo, ktoré urobia pre prezentujúcich a dobrovoľníkov za preplatenie nákladov. Pre ostatné mestá a aj pre Bratislavu však platí, že ak napečiete veľký koláč, tortu, alebo niečo veľmi dobré, na čom si budú môcť dobrovoľníci a prezentujúci polahodiť, získate voľný vstup na podujatie :). Každá ruka je v kuchyni dobrá, pomoc na festival v novembri a v marci.

Remitenda – máš auto? Môžeš si zobrať na zodpovednosti privezenie časopisov zadarmo z redakcií pre rozdávanie na festivale. V redakciách ako Biker, Príroda, Krásy Slovenska a mnohých ďalších nám veľmi radi dajú časopisy zadarmo (staršie čísla), iba im musíme napísať a časopisy vyzdvihnúť – 1 voľná pozícia, na kontaktovanie redakcií a vyzdvihnutie budeš potrebovať maximálne 3-6 hodín počas 2 týždňov.

Koordinátor a moderátor diskusie – na festivale v Bratislave sme v minulosti mali vyhradenú jednu hodinu pre diskusiu s viacerými prezentujúcimi. Radi by sme mali podobné diskusie nielen v Bratislave, ale na každom, či už väčšom alebo menšom festivale. Diskusia si však vyžaduje preštudovanie informácií o prezentujúcich, opýtať sa ich, ktorí by sa radi diskusie zúčastnili a pripraviť si otázky, o ktorých sa bude diskutovať. Ak si myslíš, že by si to zvládol/zvládla, vrátane odmoderovania, prosím, daj nám vedieť.

Koordinátor dobrovoľníkov a podujatí v každom festivalom meste

Koordinátor dobrovoľníkov a podujatí v každom festivalom meste (okrem BA, BB a KE) – stretávanie sa s novými potencionálnymi dobrovoľníkmi, rozdeľovanie ich do tímov (marketingový tím pre dané mesto, hľadanie lokálnych prezentujúcich, lokálny fundraisingový tím), koordinácia tímov a najmä zabezpečenie dostatočného počtu dobrovoľníkov na konkrétne podujatie (koordinátorov momentálne máme iba v Banskej Bystrici a Košiciach, pre koordináciu sa prihláste ako dobrovoľníci na festival a na festivale osobne porozprávate s Mišom/Jankou/Lukášom o podrobnostiach).

Dobrovoľnícke pozície na diaľku

Vytvorenie hodnotiacich formulárov – o tom, ako sa ľuďom páčili konkrétne prezentácie cez GoogleDocuments – 1 voľná pozícia, 5 hodín jednorázovo na jeseň i na jar.

Vytvorenie promo videa pre festival – 1 voľná pozícia, kreativite sa medze nekladú.

Kreatívny grafik – vytváranie kreatívnych a vtipných obrázkov pre festival (môžete si zobrať príklad od Ančice) – 1 voľná pozícia (prípadné vytvorenie design manuálu) a následne možné zapojenie ďalších, budeme radi za vytvorenie jedného vtipného obrázku týždenne po celý rok.

Grafik – pomáhaj našej grafičke vo vytváraní plagátov a letákov v jednotnom dizajne (máme veľa festivalov a nie je v našich kapacitách mať plagáty či letáky pre každý) – 2 voľné pozície počas celého roka, pomoc 2-4 hodiny týždenne.

Propagácia – krátkodobá/dlhodobá pomoc

Social media manager – pridávanie častí programu a fotiek prezentujúcich na facebook.

Tlačové správy – písanie a príprava tlačových správ pre podujatia na Slovensku (či už celkovú tlačovú správu na jeseň, alebo lokálne správy pre jednotlivé festivaly).

Príprava media balíčkov a komunikovanie s lokálnymi médiami – ideálne by sme mali radi miestneho dobrovoľníka v každom festivalovom meste, ktorý by spravil media balíček (dal dokopy tlačovú správu a fotky prezentujúcich z daného mesta) a informoval lokálne média a snažil sa v danom meste festival spropagovať.

Bloger a „novinár“ – robenie individuálnych rozhovorov s prezentujúcimi a ich publikovanie na festivalovom blogu, webe a facebooku

Propagácia – dlhodobá pomoc

Firemný marketing – kontaktovanie a komunikácia s veľkými firmami, s ktorými máme dohodu o informovaní ich zamestnancov o podujatí a nájdete ďalších firemných partnerov.

Koordinátor súťaží – vymýšľanie, komunikácia a realizáciá súťaží o lístky na festival. Jednu máme súťaž s festivalovým tričkom (propagovanie, pridávanie nových fotiek v tričku na facebook, výber víťazov), ďalšie súťaže je možné dohodnúť s našimi partnermi.

Koordinátor marketingového projektu na škole – veľmi radi by sme spolupracovali so študentami marketingu na vysokej škole, kde by v rámci štúdia vypracovali marketingový plán, kampane a sami by realizovali svoje nápady po konzultácií s ich profesorom. Študenti by mali voľný vstup na festival a zároveň by si mohli vyskúšať veci v praxi. Aby to však malo hlavu a pätu, potrebujeme koordinátora, ktorý by všetko odkomunikoval so školou, prebral možnosti spolupráce a vytvoril plán, čo by bolo najlepšie pre všetkých – pre školu, študentov i festival.

Koordinátor fotosúťaže – pozícia pre rok 2016.

Tunning webstránky

Tunning webstránky – máme nový web na wordpresse a ak vieš kódiť, či vieš o vylepšeniach, ktoré by si vedel nahodiť, budeme veľmi radi (čoskoro zverejníme zoznam nápadov, ktoré však bez šikovných ľudí nevieme zrealizovať).

Voľné platené pozície

Pre skúsenejších ponúkame aj platené pozície

Pomôcť môžeš aj tým, že o festivale povieš svojim priateľom. Zdieľať s nimi môžeš odkaz na festivalovú stránku alebo na konkrétne podujatie na facebooku.

Ďakujeme za Tvoj záujem pomôcť nám rásť.