Inštrukcie pre potvrdených prezentujúcich

Inštrukcie pre potvrdených prezentujúcich

1) Zapíš si termín festivalu do svojho kalendára. Aspoň 3-7 dní pred festivalom ťa budeme kontaktovať, aby si na na festival nezabudol (ak nezabudneme). Aj keď ta nebudeme kontaktovať, môžeš sa nájsť vo festivalom programe na webe. A čo je na webe, to platí :).

2) Technika – bude tam náš notebook (windows), projektor, plátno, zvuk z notebooku, diaľkové ovládanie. Boli by sme veľmi radi, ak budeš prezentovať z nášho notebooku, aby sme nemuseli robiť s káblami. Ak však máš Apple a máš aj konektor, aby HDMI alebo VGA výstup išiel, je to možné, ale napíš mi (Mišovi), aký konektor potrebuješ, aby tam ten kábel bol.

3) V ideálnom prípade nám prezentáciu pošli najneskôr posledný februárový týždeň (pre festivaly v marci) alebo posledný októbrový týždeň (pre festivaly v novembri). Ak to nestíhaš, neposielaj nám prezentáciu tesne pred festivalom. Dones ju priamo na USB disku a nahráš/spustíš ju priamo z počítača keď prídeš.

4) Skontroluj si, že všetky fotky:
– či majú .jpg prípony (raz sa nám stalo, že z Apple sa vyexportovali bez prípony)
– či sú očíslované 001, 002, atď. Pokiaľ máš fotky očíslované 1, 2, 3…, tak je možné, že fotky pôjdu v poradí 1, 10, 100, 102, …. 109, 11, 110,… 19, atď… Alebo zisti, v ktorom prehliadači je možné prehliadať fotky bez toho, aby zmenili poradie.

LM2

5) Daj do prezentácie mapy! Ideálne pred každou krajinou (ak prezentuješ viac krajín) a ukáž, kadiaľ si išiel.

6) Skús si prezentáciu povedať doma, aby ste vedel, koľko trvá. Radi by sme dali každému jeho stanovený priestor a tiež divákom možnosť oddýchnuť si bez časových sklzov. 5-10 minút pred koncom prezentácie ti dáme znamenie, že sa ti čas kráti. Nechceme však, aby si si 5 minút pred koncom prezentácie uvedomil, koľko toho si ešte chcel povedať a naťahoval a naťahoval…

7) Ak používaš nejaký veľmi moderný formát, ktorý nie je bežný, napíš nám, aby sme mali prehliadač. Máme 10 prehliadačov fotiek a videí, ale nesledujeme úplne najnovšie trendy, tak pre istotu (aj preto by sme mali radi prezentácie alebo filmy vopred, aby sme ich vedeli otestovať). Rátaj s tým, že v niektorých miestach festivalu NIE JE internet, a tak ak nepôjdu, tak nič nestiahneme…

8) Ak zistíš, že nemôžeš prezentovať, daj čo najskôr vedieť organizátorovi (Mišovi). Náhradu nehľadaj – resp. môžeš hľadať a dať nám tip, ale o náhradnom programe rozhodujeme my.

9) Príď na festival aspoň 1-2 hodiny pred svojou prezentáciou. Ak tam nebudeš, budeme ti telefonovať.

Tešíme sa na tvoju prezentáciu.